poniedziałek, 28 lipiec 2014 09:08

Wystawa fotografii "Kobieta w miłości- obraz wierszem malowany"

Autorem wystawy jest  Aneta Sobiesiak, absolwentka wydziału prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od sześciu lat fotografik, członkini Syndykatu Fotograficznego w Świdniku. Na koncie ma wystawy w ACK Chatka Żaka w Lublinie, Kawiarni Artystycznej Via w Krakowie, Centrum Kultury w Świdniku. Realizuje się głównie w reportażu, sesjach tematycznych i plenerach z udziałem modelek i modeli, pejzaży.

Komentarz poetycki wniósł lubelski poeta i autor tekstów piosenek, Cyryl Tomski, długoletni wykładowca, pedagog i wychowawca młodzieży, autor tomików wierszy: Bukiet drżeń, Piosenki niezaśpiewane, Rozczarowania, a także bajek dla dzieci i dorosłych, felietonów satyrycznych (cykl: Z Łysej Góry bez cenzury), oraz jednoaktówek, tekstów bluesowych i kabaretowych piosenek.

Pomysł wystawy „Kobieta w miłości - obraz wierszem malowany”, zrodził się w artystycznych duszach autorów jako kompozycja obrazów kobiet zakochanych, zauroczonych, zamyślonych, których oblicza zarejestrowane przez obiektyw Anety Sobiesiak zainspirowały do poetyckiej interpretacji Cyryla Tomskiego.

31.07.2014r. o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Cyrylem Tomskim, oprawę muzyczną zapewni koncert „CoŚ tAk O”.

Zespół „CoŚ tAk O”to klasycznie trzyosobowy skład o dość kontrowersyjnej nazwie. Grają blues-rocka z elementami energetycznego rock'n'rolla. W marcu bieżącego roku ukazała się ich pierwsza Epka zawierająca 5 autorskich kompozycji.