wtorek, 24 luty 2015 14:17

Wystawa Grzegorza Bartoszka

Grzegorz Bartoszek urodził się na Lubelszczyźnie. Przygodę z rysunkiem i malarstwem rozpoczął już w szkole podstawowej, w wieku 7 lat. Został nawet wyznaczony przez wychowawczynię na rysownika klasowego. Późniejsza rzeczywistość - lat 70 i 80-te ubiegłego wieku uniemożliwiła mu rozwijanie pasji, którą zawsze w sobie nosił. Jest absolwentem Lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lubline.

Ukończył także Akademię Sztuki im Constantina Meunieura w pracowni malarstwa Vincenta Colpaerta w Brukseli oraz kilka staży letnich z rysunku i akwareli w Ateliers Créatifs du Chant d'Oiseau.

Swoje prace prezentuje na wystawach zarówno w Brukseli, gdzie obecnie mieszka i tworzy, jak i w Polsce.

Inspiracją dla pana Grzegorza jest szeroko rozumiana natura. Ceni spokój i emocjonalną równowagę. Jest zdania, że każdy człowiek jest w pewnym sensie artystą na co dzień, np. w kuchni - komponując smaki, czy w ubiorze – zestawiając ze sobą kolory.

Niektóre z jego prac oraz szczegóły dotyczące wystaw można zobaczyć na profilu www.sites.google.com/site/grbartoszek

Wystawę malarstwa i rysunku pana Grzegorza Bartoszka będzie można oglądać

od 27.02 - 17.03.2015r. w Galerii „Za szybą”.