piątek, 04 wrzesień 2015 07:22

Wystawa "Struktury i faktury"

Wystawa  „Struktury i faktury” jest efektem działań twórczych w dziedzinie tkaniny artystycznej na terenie Gimnazjum nr 3 w Świdniku, w którym mam przyjemność pracować jako nauczyciel plastyki. Prezentowane prace uczniów powstały podczas zajęć z młodzieżą z wymiany,   zajęć artystycznych oraz koła plastycznego „Strefa sztuki” prowadzonego przeze mnie   Elżbietę Kulczyńską oraz  koła plastycznego  prowadzonego przez  koleżankę Bożenę Zabiegły. Planując wystawę chciałam pokazać różnorodność technik, zastosowanych materiałów , splotów i faktur.

Cykl kompozycji czarnobiałych powstałych na zajęciach artystycznych  jest wynikiem poszukiwań  ciekawej kompozycji, zabawy z kontrastem i fakturą . Od kilku lat  stosujemy metodę filcowania na mokro i sucho, która daje możliwości osiągania  bardzo malarskich efektów. Prace te zajmują czołowe miejsca w konkursach plastycznych  ogólnopolskich i międzynarodowych oraz biorą udział w wystawach pokonkursowych. Niestety zgodnie z regulaminami nie są zwracane i nie mogą brać udziału w tej wystawie. Swoim uczniom staram się zaszczepić chęć eksperymentowania z różnorodnymi materiałami , poznawania ich właściwości w celu właściwego, często intrygującego zastosowania. W Galerii Za Szybą zaprezentowałam trzy swoje prace. Dwie z nich z cyklu żywioły to Ogień i Woda. Pozostałe są w rękach prywatnych. Trzecia z prezentowanych prac  to „Pejzaż z kamienną drogą”. Wykonane są z sizalu i charakteryzuje je wąska gama barwna  oraz bardzo różnorodna faktura.

Bardzo  serdecznie zapraszam na wernisaż w dniu 16.09.2015 o godz. 18.00 oraz do oglądania wystawy w dniach 11-25.09.

Elżbieta Kulczyńska.