czwartek, 03 listopad 2016 11:15

24.11.2016r. - Finisaż wystawy

Galeria ,,Za Szybą"

Wstęp wolny

Gimnazjum nr 3 w Świdniku bierze udział w trzyletnim projekcie Erasmus+ Akcja KA2 Partnerstwa Strategiczne - Współpraca Szkół pt. Water Equals Hundreds of Opportunities (Woda to setki możliwości). Na różnych zajęciach uczniowie będą zajmować się tematem wody, aby rozwijać swoje umiejętności językowe, plastyczne oraz przeprowadzać eksperymenty.

W ramach projektu będą również gościć uczniów z zagranicy oraz wyjeżdżać do szkół partnerskich z Hiszpanii, Włoch, Holandii, Turcji, Węgier, Anglii i Francji. Podczas wystawy prezentowane będą prace plastyczne, które są wynikiem realizacji pierwszego etapu projektu polegającym na zaprojektowaniu logo oraz stworzeniu plakatów ilustrujących główny temat projektu. Do czego potrzebna nam woda? W jaki sposób ją wykorzystujemy? Na takie pytania uczniowie poszukiwali odpowiedzi tworząc swoje plakaty oraz graffiti podczas zajęć artystycznych pod opieką pani Elżbiety Kulczyńskiej i Bożeny Zabiegły.