środa, 01 luty 2017 07:38

II Międzyszkolna Liga Szachowa

Międzyszkolna Liga Szachowa

15.03.2017r. / godz. 10:00

Sala kameralna

Wstęp wolny

 

Miejski Ośrodek Kultury i Klub Szachowy HUZAR kolejny raz zapraszają dzieci i młodzież do udziału w rozgrywkach II Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Rozgrywki są prowadzone raz w miesiącu zarówno w turniejach indywidualnych jak i drużynowych.

Szkoły rywalizują ze sobą, dla uczestników jest również prowadzony ranking indywidualny. Drużyny mogą mieć indywidualną nazwę nawiązującą do placówki oświatowej, którą reprezentują. Do udziału w rozgrywkach ligi międzyszkolnej zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych, gimnazjum, liceum i technikum ze Świdnika. Rozgrywki są prowadzone raz w miesiącu zarówno w turniejach indywidualnych jak i drużynowych. Drużyna powinna składać się z czterech zawodników w tym co najmniej jednej osoby płci żeńskiej na pierwszej szachownicy.O kolejności miejsc decyduje większa ilość zdobytych punktów małych tzn.

1 pkt za zwycięstwo w partii

1/2 pkt za remis w partii

0 pkt za porażkę w partii

W wypadku równości punktów małych o kolejności decyduje większa ilość zdobytych punktów dużych t. z. (meczowych)

2 pkt za zwycięstwo w meczu

1 pkt za remis w meczu

0 pkt za porażkę w meczu

W wypadku równej ilości punktów małych i dużych o kolejności decyduje większa ilość zdobytych punktów na szachownicy - żeńskiej, drugiej, trzeciej, czwartej. Po zakończeniu turnieju będą ustalone miejsca w poszczególnych grupach tj. szkół podstawowych, gimnazjum, ponadgimnazjalnych.

Wyniki i szczegóły poszczególnych rund: http://www.mok.swidnik.pl/manage-events/wf-menu-profiles/miedzyszkolna-liga-szachowa-ii

 

Czytany 693 razy