poniedziałek, 27 luty 2017 14:21

1 marca 2017r. - 31 marca 2017r. / godz. 8.00 -16.00

Strefa Historii, Galeria Venus

Wstęp wolny

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych zbliża się wielkimi krokami. Strefa Historii zachęca do odwiedzenia wystawy będącej niezwykłym wehikułem czasu.

Wystawa zatytułowana „Niezłomni”, została przygotowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Dzieci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Fotografie prezentują byłych mieszkańców m.in.: Lublina, pobliskich Bełżyc, Minkowic, Kozic Górnych oraz Świdnika, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni, rozpoczynając walkę o niepodległość z nowym, sowieckim okupantem. Do obejrzenia są reprodukcje fotografii, które ocalały w rodzinnych archiwach Niezłomnych: Józefa Franczaka ps. "Lalek", Zdzisława Brońskiego ps. "Uskok", Janiny Kuligowskiej - Cel ps. "Niusia", "Wiąz", Stefanii i Władysława Zarzyckich, Mariana Adama Suszka ps. "Cichy", "Leszczyna", "Kim" oraz Zbigniewa Wrońskiego ps. "Marynarz".

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00.-16.00. w Strefie Historii, Galeria Venus, ul. S. Wyszyńskiego 17, IIp. do 31 marca.