Świdnik Air Festival 2018

post
autor: rw data publikacji: 11 maja 2018

09.06.2018

lotnisko przy ul. Sportowej w Świdniku

godz. 12:00

5,00 zł - ulgowy 10,00 zł - normalny (sprzedaż od 15.05.2018 r.)

W dniach 9-10 czerwca 2018 r. odbędą się na terenie naszego miasta Pokazy Lotnicze „Świdnik AIR FESTIVAL”, wpisane w oficjalny kalendarz imprez „100 wydarzeń na 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego”, którymi pragniemy uczcić 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego.
W trakcie imprezy zaplanowano łącznie 600 minut pokazów wykonywanych przez 20 grup i pilotów. W Świdniku będzie można podziwiać m.in. pokazy Flying Bulls Aerobatics Team, Grupy Akrobacyjnej Żelazny, Artura Kielaka, 3AT3 Formation Flying Team, Zespołu 57-my, Zespołu Celfast, Łukasza Czepieli i Marii Muś oraz skoczków spadochronowych. Na świdnickim niebie pojawią się również maszyny wytwarzane w WSK PZL-Świdnik S.A.: W-3 Sokół, SW-4 oraz legendarny Mi-2.

Pokazom towarzyszyć będzie wystawa statyczna sprzętu lotniczego i wojskowego, zabytkowe śmigłowce SM-1 i SM-2, które zapoczątkowały ponad 60-letnią przygodę Świdnika z branżą śmigłowcową oraz animacje dla dzieci, lunapark, stoiska handlowe i gastronomiczne.

PROGRAM

Świdnik Air Festival – 09.06.2018 r. (Sobota)

12.00 Otwarcie bram

14.00 –15.30

 

An-2 –„Wiedeńczyk” Zbigniew Chłopecki, Jerzy Antonkiewicz
Aeroklub Świdnik / PZL 104 Wilga Krzysztof Janusz
An-2 –„Wiedeńczyk” – desant skoczków spadochronowych Zbigniew Chłopecki, Jerzy Antonkiewicz
śmigłowiec Bolkow BO105 Maria Muś
śmigłowiec Bolkow BO105 & EDGE 540TK Maria Muś, Łukasz Czepiela
EDGE 540TK Łukasz Czepiela
NAVCOM Systems / Cessna 152 Jarosław Rozwód
Stinson 108 Jan Cieśla
Zespół Akrobacyjny „Orlik” / PZL-130 Orlik

15.30

16.30

Uroczystości oficjalne

Pokazy straży pożarnej

17.30 – 20.55 Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry / TS-11 Iskra
WSK PZL Świdnik S.A. / SW-4 PZL / Mi-2 / W-3 Sokół Grzegorz Lenart, Jan Cieśla, Waldemar Jaworski, Kolobius Piotr
RWD-5R Zbigniew Mróz
Zespół Pilotażowy CELFAST / Morane Rallye MS-880B, Morane Rallye MS-883, Morane Rallye
MS-893A
Mieczysław Machnik, Arkadiusz Nowak, Daniel Dębosz
T-6 Harvard 4M Marcin Kubrak
Zespół 57-my Gyrocopters Team / wiatrakowce Tercel RST i ZEN-1 Wiesław Jarzyna, Romuald Owedyk, Barbara Amber
XA41& Yak-11 R-2000 Artur Kielak, Mateusz Strama
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie / Robinson R44 Krzysztof Duk, Grzegorz Lenart
3AT3 Formation Flying Team /  AERO AT3 R100 Piotr Karasiński, Jarosław Izdebski, Jakub Kubicki
Hatz Classic Wojciech Hajdukiewicz
2 śmigłowce CH-7 Kompress Wojciech Gawroński, Janusz Gąsienica
Flyings Bulls Aerobatics Team / samoloty XA-42 Stanislav Ćejka, Miroslav Krejći, Jan Rudzinskyj, Jan Tvrdik
Extra 330 S.C. Marek Choim
22.30 Zamknięcie bram

Świdnik Air Festival – 10.06.2018 r. (Niedziela)

08.00 Otwarcie bram

10.00 – 12.30

 

NAVCOM Systems / Cessna 152 Jarosław Rozwód
Aeroklub Świdnik / PZL 104 Wilga Krzysztof Janusz
Extra 330 S.C. Marek Choim
Stinson 108 Jan Cieśla
2  śmigłowce CH-7 Kompress Wojciech Gawroński, Janusz Gąsienica
XA41& Yak-11 R-2000 Artur Kielak, Mateusz Strama
3AT3 Formation Flying Team /  AERO AT3 R100 Piotr Karasiński, Jarosław Izdebski, Jakub Kubicki
T-6 Harvard 4M Marcin Kubrak
Zespół 57-my Gyrocopters Team / wiatrakowce Tercel RST i ZEN-1 Wiesław Jarzyna, Romuald Owedyk, Barbara Amber
RWD-5R Zbigniew Mróz
WSK PZL Świdnik S.A. / SW-4 PZL / Mi-2 / W-3 Sokół Grzegorz Lenart, Jan Cieśla, Waldemar Jaworski, Kolobius Piotr
12.30 Rozstrzygnięcie plebiscytu „Świdniczanin Roku 2017”

13.30 – 16.00

 

Zespół Pilotażowy CELFAST / Morane Rallye MS-880B, Morane Rallye MS-883, Morane Rallye MS-893A Mieczysław Machnik, Arkadiusz Nowak, Daniel Dębosz
Hatz Classic Wojciech Hajdukiewicz
śmigłowiec Bolkow BO105 Maria Muś
śmigłowiec Bolkow BO105 & EDGE 540TK Maria Muś, Łukasz Czepiela
EDGE 540TK Łukasz Czepiela
Yak-11 R-2000 Mateusz Strama
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie / Robinson R44 Krzysztof Duk, Grzegorz Lenart
Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY / EXTRA 330LC i szybowiec MDM-1 FOX Wojciech Krupa, Mirosław Wrześniewski
Flyings Bulls Aerobatics Team / 4 x XA-42 Stanislav Ćejka, Miroslav Krejći, Jan Rudzinskyj, Jan Tvrdik
XA41 Artur Kielak
Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry / TS-11 Iskra
18.00 Zamknięcie bram

 

Szczegóły: http://air-festival.swidnik.pl/

do pobrania

Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
doc REGULAMIN IMPREZY 84 KB 22
doc REGULAMIN TERENU 52 KB 17