Wystawa malarstwa Anny Witek

autor: ik data publikacji: 12 lipca 2018

16.08.2018

Galeria ,,Za Szybą"

Zapraszamy na Wystawę malarstwa autorstwa Anny Witek.
„Maluję duszą, sercem i wyobraźnią!
Fantazja jest od tego”

Anna Witek, od 1981 r. mieszkanka Świdnika.
„Pisanie wierszy i rysowanie od zawsze były moją pasją. W latach wielkiej dojrzałości twórczej, która przypadła na początek 2000 roku zapisałam się do grupy Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury. Był to moment, w którym zaczęłam tworzyć nie tylko dla siebie.
W krótkim czasie, za pośrednictwem instruktor Spółdzielczego Domu Kultury – Elżbiety Kleczek zorganizowano mi wystawę. To był pierwszy krok. Na początku było mi bardzo trudno, gdyż materiały były niewyobrażalnie drogie, ale mój upór zaprocentował. Mogłam tworzyć. Moje obrazy od początku były trudne do zrozumienia, lecz dzięki temu nie pozostały niezauważone. Zaczęłam brać udział w Prezentacjach Świdnickich oraz Lubelskich. Pojawiły się nagrody i wyróżnienia.
Dużo obrazów przekazałam na różne cele charytatywne m.in. SOS na Litwie czy WOŚP. Zostałam odznaczona Amicus Civitatis za rozwój kultury w okręgu Miasta Świdnik. Biorę udział we wszystkich warsztatach twórczych. Moje wiersze znalazły się w kilku tomikach ogólnopolskich . Maluje plenery Powiatu Świdnickiego jak i samego miasta. Moje obrazy wiszą w Danii, Szwecji i Austrii.”