Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

autor: kf data publikacji: 27 lutego 2018 kategoria: Aktualności

1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Świdnickie uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 na placu Konstytucji 3 maja. Żołnierze Wyklęci, ich rodziny, żołnierze AK, władze miasta, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji patriotycznych, młodzież oraz mieszkańcy, złożą kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
W części artystycznej, która rozpocznie się o godzinie 11.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury, będzie można zobaczyć m. in. film dokumentalny „Wyklęci- Niepokonani Lubelszczyzny. Niusia” w reżyserii Bogny Bender-Motyki (prod. TVP Lublin 2016), posłuchać wspomnień o Janinie Kuligowskiej – Cel oraz wysłuchać pieśni w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Świdniku.
W holu Centrum Kultury będzie można także obejrzeć wystawy tematyczne, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz Strefę Historii.