Pod biało czerwonym znakiem…

autor: kf data publikacji: 06 listopada 2017 kategoria: Aktualności,Kalendarz imprez

Tradycja Święta Niepodległości nakazuje dumnie prezentować barwy narodowe. Flagi na domach i urzędach, kotyliony i biało-czerwone wstążki w klapach obywateli – wszystkie będą cieszyły oko i serca 11 listopada.

Biało-czerwona barwa lotniczej szachownicy, malowania na samolotach, pojazdach i okrętach, będą motywem przewodnim wystawy rozpoczynającej się 10 listopada w Galerii za Szybą, Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Samoloty, transportery, okręty i statki, wiernie odwzorowujące maszyny użytkowane od początku XX wieku po czasy współczesne, będzie można oglądać do 16 listopada.

Prezentowane modele pochodzą z kolekcji Klubu Modelarskiego Taurus oraz modelarza Rafała Grzanki.