XXXVI rocznica Świdnickich Spacerów

autor: kf data publikacji: 01 lutego 2018 kategoria: Aktualności

W lutym 1982 roku, świdniczanie całymi rodzinami wychodzili z domów w porze nadawania głównego wydania dziennika telewizyjnego. Mieszkańcy bloków przy obecnej ul. Niepodległości wystawiali przodem do okna włączone telewizory i zapalali świece. Był to znak protestu przeciw kłamstwom propagandy władz stanu wojennego.

5 lutego 2018 roku o godz. 19.00, w XXXVI rocznicę rozpoczęcia Świdnickich Spacerów, zapraszamy na plac przy fontannie. Pod kamieniem upamiętniającym pokojowy protest świdniczan zostaną złożone kwiaty, a następnie zgromadzeni przejdą wzdłuż ul. Niepodległości do Centrum Kultury (CK). O godz. 19.30 rozpocznie się koncert zatytułowany „Smak wolności”. W sali kameralnej CK wystąpią: Piotr Selim oraz chóry: Tercja, Gminy Kurów, Arion, Salve Regis, Św. Kingi, pod dyrekcją Marzeny Goc. Wstęp wolny.

Dopełnieniem obchodów będzie koncert (połączony z warsztatami dla młodzieży) w dniu 14 lutego o godz. 11.00, w sali widowiskowej kina Lot. Na scenie, z autorskim programem, wystąpi Bartas – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Wstęp wolny.

Autor grafiki: Paweł Kasperek