piątek, 10 maj 2013 06:17

"3 razy łóżko", komedia Jana Jakuba Należytego

15.06.2013 wszystkich miłośników teatru o godz. 19:00 zapraszamy na komedię Jana Jakuba Należytego „3 razy łóżko” do Centrum Kultury w Świdniku. Na scenie wystąpią Adrianna Biedrzyńska, Marek Siudym, Emilia Komarnicka i Mateusz Damięcki.

Historia sztuki to On i Ona, mąż i żona w alkowie. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary aktorów. A wszystko pod jedną kołdrą. Gdyby pokusić się o stworzenie rankingu mebli, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu człowieka, bez wątpienia łóżko znalazłoby się w ścisłej czołówce. Nic dziwnego zatem, że i małżeństwo ze sztuki Jana Jakuba Należytego rozgrywa swoje namiętności, wątpliwości, ważne decyzje i słabości właśnie w pościelowych dekoracjach. Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z ich życia, trzy punkty zwrotne – okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze aktorów. W łóżku On i Ona gubią się i odnajdują do siebie drogę, rozgrywają namiętny dramat i zwykłą, lekko znudzoną codzienność. To małżeńska komedia, która łączy lekkość stylu i żartu z pytaniami w tonie serio (np.: „Co jest lepsze: być piersiami reklamy społecznej czy twarzą wieprzowiny?”), przeplatając – jak w życiu – śmiech z powagą.

W  Teatrze Małym w Manufakturze w Łodzi sztuka grana była prawie 100 razy i do dziś jest w repertuarze, w Teatrze Komedia we Wrocławiu grana jest od maja 2012 w polskiej i niemieckiej wersji językowej.

Bilety w cenie 70 zł. do zarezerwowania w kasie Kina lub pod nr tel. 504 036 220. Organizatorem spektaklu jest firma M & G Grzegorz Rutkowski.