wtorek, 12 marzec 2013 14:36

Nominacja dla Moniki Kowalczyk

Monika Kowalczyk nominowana do Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu.

W dniach 8 – 9 marca w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatce Żaka” odbyła się II edycja Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego – „Metamorfozy Sentymentalne”. Z pośród 23 wykonawców Jury postanowiło nominować do X edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. J. Kaczmarskiego – „Nadzieja” w Kołobrzegu tylko jedną solistkę i jest nią Monika Kowalczyk – wokalistka Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Monice podczas konkursu oraz koncertu laureatów towarzyszyli Robert Dorosz – fortepian i Kuba Kowalczyk – gitara. Wspólnie wykonali dwa utwory: „Fantastic” i „Ilu nas w ciszy”. Poza nominacją Monika otrzymała również wyróżnienie. To nie pierwszy sukces solistki MOK. Efekty współpracy z opiekunem artystycznym Robertem Doroszem od roku 2010 to m.in.

-  III miejsce: Festiwal Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją”. Świdnik 2010;

-  III miejsce: Festiwal Marka Grechuty. Kraków 2011;

-  III miejsce: Międzynarodowy Finał Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Ukraińskiej. Lublin 2011;

-  II miejsce: Festiwal Piosenki Literackiej „Jesień z Poezją”. Świdnik 2012;

-  II miejsce: Finał Ogólnopolskiego Festiwalu "Kamień Wiary". Siedlce 2013;