piątek, 12 wrzesień 2014 12:15

Urodziny Strefy Historii

Strefa Historii zaprasza na urodziny

Dokładnie 7 września mija rok od utworzenia przez Miejski Ośrodek Kultury świdnickiego „muzeum” , funkcjonującego pod nazwą „Strefa Historii”.  Do tej pory miejsce upamiętniające historię naszego miasta odwiedziło kilka tysięcy osób. Z okazji pierwszych urodzin jej założyciele 14.09.2014r. zorganizują przy budynku Centrum Kultury festyn rodzinny, podczas którego każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Dla uczestników naszej imprezy przygotowaliśmy  szereg ciekawych atrakcji – mówi Katarzyna Marjasiewicz – koordynator Strefy Historii. Podczas świętowania naszych pierwszych urodzin będzie można bowiem zobaczyć m. in. happeningi, pokaz treningu bokserskiego, przejechać się na kultowym motocyklu WSK, nauczyć się tańczyć twista i rock and rolla, a także wysłuchać koncertu i pośpiewać utwory  z czasów PRLu. Na skateparku odbywać się będą również zawody w trialu rowerowym dla początkujących. Na najmłodszych czekają też zabawy plastyczne, gry, animacje i konkursy. Oprócz tego swoje wystawy zaprezentują Klub Modelarstwa Plastikowego i Klub Miłośników Techniki AK1, działające przy MOK. Zachęcamy, by na naszą imprezę przyjść w stroju  z minionej epoki. Nie jest to obowiązkowe, ale z pewnością pozwoli wszystkim cofnąć się nieco w czasie.

Przypominamy, że Strefa Historii mieści się na II piętrze Galerii Venus. Szczegóły dotyczące jej działalności oraz informacje o festynie można oczywiście znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

ramowy-program

Wielkość: 245.88 ko