środa, 05 luty 2014 10:33

Ludzie 60-lecia

W najbliższy piątek,  w pomieszczeniach Strefy Historii Miejskiego Ośrodka Kultury, rozpoczynamy serię jubileuszowych spotkań z ludźmi, którzy na różne sposoby, budowali tożsamość naszego miasta w ciągu 60 lat jego historii. Naszym pierwszym gościem będzie Mieczysław Kruk, człowiek - legenda świdnickiego dziennikarstwa, kultury i sportu.

Pan Mieczysław był pierwszym redaktorem naczelnym Głosu Świdnika. Jest również doskonale znany kibicom, jako wieloletni komentator wydarzeń sportowych na stadionie piłkarskim i w hali Avii. Pamiętają go także miłośnicy kultury, jako niestrudzonego animatora życia Zakładowego Domu Kultury i Robotniczego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Bez końca można słuchać jego opowieści, okraszonych wieloma anegdotami, ale zawierających jednocześnie ogrom wiedzy na temat historii Świdnika.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w spotkaniu z Mieczysławem Krukiem, zapraszamy 7 lutego, o godz. 12,00, do Strefy Historii, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 17 (Galeria Venus), II piętro.