środa, 04 czerwiec 2014 00:00

Warsztaty Piosenki Literackiej 2014

W wyjątkowym dla Świdnika roku 2014 Warsztaty Piosenki Literackiej odbędą się w innym niż dotąd stylu. Oto, aby tegoroczne utwory przybrały wyjątkowy charakter poprosiliśmy artystów z wieloletnim doświadczeniem, którzy czuwać będą przez pięć dni nad młodzieżą "walczącą" z nie łatwym zadaniem w postaci napisania własnego tekstu oraz muzyki o tematyce związanej z miastem Świdnik.

Warsztaty rozpoczną się 23 czerwca w Centrum Kultury w Świdniku prze al. Lotników Polskich 24. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze zadanie dla młodych literatów to napisanie tekstu do własnej piosenki. Na tą częścią warsztatów czuwać będzie Jan Kondrak: "autor tekstów, kompozytor i wykonawca. Zwycięzca ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA w Ostrołęce (Grand Prix), laureat nagrody głównej Ogólnopolskich Spotkań Estradowych OSET w Rzeszowie, laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (za tekst), dwukrotny laureat FAMY w Świnoujściu (za scenariusz i utwory dla Marka Dyjaka).

Twórca i szef artystyczny Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie. Wydał cztery pozycje fonograficzne z własnymi tekstami: Wyzwanie, Tym, co pod wiatr, CD Romanse ballady, Kto, co; cztery pozycje z tekstami Edwarda Stachury: Missa Pagana, Tango Triste, Madame I i Madame II; oraz Kolędy przy gitarze."

źródło: http://www.lfb.lublin.pl/

Kolejny etap warsztatów to komponowanie muzyki do powstały tekstów. Zadaniem uczestników jest przygotowanie utworów do 27 czerwca tak, aby 29 czerwca podczas DNI Świdnika 2014 zaprezentować swoje utwory publiczności.

W tegorocznej edycji za kompozycję i aranżację odpowiedzialny będzie  Łukasz Sierżęga: Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na UMCS w Lublinie. Współpracował m.in z Marcinem Różyckim. Saksofonista ,który poza grą na wyżej wymienionym instrumencie zajmuje się także kompozycją. Sztuki tworzenia i aranżowania utworów muzycznych uczył się u Tomasz Momota. Poza Łukaszem na scenie podczas Finału Warsztatów Piosenki Literackiej zobaczymy także: Tomasza Deutryka (perkusja), Michała Wąsika (bas), Michała Lewartowicza (gitary) oraz Roberta Dorosza (piano).

Poniżej nagrania z Warsztatów Literackich 2013

Zapraszamy do udziału w warsztatach młodzież gimnazjalną, licealną oraz studentów. Zgłoszenia pod numerem 516 055 921

Osoba do kontaktu: Robert Dorosz.