środa, 17 czerwiec 2015 11:35

Kroniki świdnickie - casting

Serdecznie zapraszamy na casting do spektaklu ulicznego „Kroniki świdnickie”. Casting odbędzie się 29 czerwca, o godz. 18:00 w sali kameralnej Centrum Kultury.

Spektakl nawiązuje do najważniejszych wydarzeń z historii miasta, w tym do słynnego Świdnickiego Lipca ’80. Bohater widowiska od lat pisze pamiętniki, będące swoistego rodzaju kronikami miasta, przenosi nas w czasy swojego dzieciństwa i młodości. Ukazuje nie tylko historyczne chwile, ale także pozwala nam poznać swoje codzienne życie. Z sentymentem wspomina przeprowadzkę do Świdnika, swoją pierwszą miłość, pracę, przyjaciół.
Świdnik w widowisku, to miasto nie bojące się wyrazić protestu wobec PRLowskiego systemu i propagandy, miasto wciąż walczące o wolność.

Zachęcamy do polubienia fanpag'u projektu na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Tu-zacz%C4%99%C5%82a-si%C4%99-wolno%C5%9B%C4%87-35-rocznica-%C5%9Awidnickiego-Lipca/900395360018281.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra" oraz Gminy Miejskiej Świdnik

Organizatorami wydarzenia są:

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

Dariusz Kołodziejczyk

Starosta Powiatu Świdnickiego