wtorek, 11 październik 2016 12:37

23.10.2016r. / godz. 10:00 - 17:00

Lublin, ul. Dworcowa 11

Wstęp wolny

W dniach 22-23 października 2016 r. w Targach Lublin odbędzie się wydarzenie pn. „Było…nie minęło” Spotkanie Miłośników Historii, którego tematyka nawiązuje do programu telewizyjnego „Było…nie minęło” – Kroniki Zwiadowców Historii, autorstwa Adama Sikorskiego. Z przyjemnością informujemy, że świdnicka Strefa Historii także weźmie udział w spotkaniu.

Wydarzenie zostało objęte m.in patronatem TVP 3 Lublin oraz TVP Historia, Ministerstwa Obrony Narodowej, Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublina, Waldemara Jaksona Burmistrza Świdnika, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Lublin, Muzeum Lubelskie i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Pokazy, rekonstrukcje, wystawy i wiele atrakcji

W spotkaniu wezmą udział grupy rekonstrukcji historycznej, pasjonaci, kolekcjonerzy, przedstawiciele rynku wydawniczego, producenci odzieży patriotycznej, modelarze, eksploratorzy, historycy oraz muzealnicy. Wydarzenie ma charakter edukacyjny, a główna idea jaka przyświeca organizatorom, to przywrócenie pamięci wielu zapomnianych zdarzeń i rozwikłania tajemnic, które dotychczas nie zostały wyjaśnione, czy też zbadane.
W programie wydarzenia znajdą się między innymi:
• kiermasz książki historycznej,
• strefa wymiany książek,
• kiermasz militariów,
• widowiska i pokazy historyczne,
• prezentacja grup rekonstrukcji historycznych,
• strefa filmowa,
• wystawa sprzętu i pojazdów zabytkowych,
• pokaz taktyki i umundurowania wojskowego,
• ekspozycja replik pojazdów lotniczych,
• sprzedaż i prezentacja sprzętu eksploracyjnego,
• giełda kolekcjonerów,
• wystawa numizmatów,
• spotkania z autorami audycji historycznych TVP Lublin,
• wystawa modelarstwa,
• filmoteka z archiwum IPN,
• ekspozycja umundurowania, broni i militariów
• spotkanie z „Misiem Wojtkiem”,
• sprzedaż gadżetów patriotycznych,
• gry i zabawy dla dzieci,
• kuchnia wojskowa i wiele innych.