wtorek, 08 listopad 2016 07:55

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2016r. (piątek)

Plac Konstytucji 3 Maja

Wstęp wolny

 

11 listopada to data ważna dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. W tym roku ponownie zbierzemy się na Placu Konstytucji 3 Maja, by wspólnie przeżywać to ważne dla Polaków święto. 

 

Program uroczystości:

9:15 - Uroczystości Oficjalne z Udziałem Władz Państwowych i Miejskich

10:30 - Msza Święta w Kościele PW. NMP Matki Kościoła

11:00 - Modele z Biało - Czerwoną Szachownicą (wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku)

12:00 - Uliczne Biegi Niepodległości

14:30 - Prójmecz piłkarski (Szkoła Podstawowa nr 7)

17:00 – Program artystyczny:

I część:

- Polonez As – Dur Agnieszka Schulz-Brzyska

- Inscenizacja odczytania depeszy J. Piłsudskiego- Patrycjusz Sokołowski

- Przedszkole Kubuś Puchatek I: „Przybyli ułani pod okienko”

- Przedszkole Kubuś Puchatek II: „My pierwsza brygada”

- Przedszkole nr 6: „Pierwsza kadrowa”

- Przedszkole nr 3 : „Czerwone maki na Monte Cassino”

- Przedszkole nr 5: „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”

- Przedszkole nr 2: „Dzień dobry biały ptaku”

- Przedszkole nr 4: „Pieśń o wodzu miłym”

- Przedszkole Sigma i Pi: „Dziś idę walczyć mamo”

- Przedszkole Tęczowy Domek: „Polska to nasz dom”

- Przedszkole nr 7: „Przybyli ułani pod okienko”

- Przedszkole nr 7: taniec + śpiew: „Płynie Wisła, płynie”

- Szkoła Podstawowa nr 7: „Piechota”

- Szkoła Podstawowa nr 3: „Marsz Sybiraków”

- Szkoła Podstawowa Atena: „Niepodległość”

- Szkoła Podstawowa Atena: „Idzie wojsko drogą”

- Szkoła Podstawowa nr 5: „Rok 966”

 

18:00 II część:

- Helicopters Brass Orchestra, Chór z Parafii św. Kingi, Chór Arion i soliści: Patrycjusz Sokołowski, Jakub Gąska, Mariola Zagojska : wspólne odśpiewanie Hymnu Polski

- Przemówienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy

- Helicopters Brass Orchestra, Chór z Parafii św. Kingi i Chór Arion: wiązanka żołnierska: „Wojenka”, „Przybyli ułani”, „Jak to na wojence”, „Pierwsza brygada”

- ZTL Leszczyniacy: „Płynie Wisła płynie”

- Mariola Zagojska, Patrycjusz Sokołowski, Jakub Gąska, Agnieszka Schulz-Brzyska, Natalia Nikityna Kozub: „Jeszcze jeden Mazur dzisiaj”, „Kadrowa”, „Piechota”, „O mój Rozmarynie”, Maki”, „Serce w plecaku”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”

- ZTL Leszczyniacy

- Fabryka Pomarańczy (Miejski Ośrodek Kultury): „Niezłomni”

- Chór Canto: „Hymn strzelecki”

- Monika Kowalczyk: „Jest taki kraj”

- Chór z Parafii Chrystusa Odkupiciela: „W krwawym polu srebrne ptaszę”, „Modlitwa o pokój”

- Chór Tercja: „Idzie żołnierz borem lasem”, „Chorał, czyli z dymem pożarów”

- Chór z Parafii św. Kingi: „Białe róże” (solo M. Zagojska), „Bywaj dziewczę zdrowe”

- Mariola Zagojska: „Chłopca mego mi zabrali”

- „Śpij kolego”

Czytany 928 razy