Klub modelarstwa plastikowego

Wtorek; Piątek

14.00 – 18.00


Zajęcia odbywają się w Strefie Historii (Galeria Venus, II p.)

Zbigniew Zakrzewski

 

Plastyk, akustyk w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Urodzony w 1951 roku w Lublinie. Od 1952 roku do chwili obecnej mieszkaniec Świdnika. Uczęszczał do szkoły podstawowej oraz Technikum Mechanicznego w Świdniku. Następnie studiował na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (wychowanie plastyczne).

Zainteresowania: tematyka lotnicza i motoryzacyjna, modelarstwo, plastyka.

Od 1976 roku pracuje w świdnickiej kulturze. Jest współorganizatorem Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku.

Klub modelarstwa plastikowego powstał przy Miejskim Ośrodku Kultury w 2011 roku. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie społeczności modelarskiej na taką formę działalności. Klub zrzesza w swoim gronie młodzież i ludzi dorosłych zainteresowanych wszelkimi formami modelarstwa (kołowe, lotnicze, szkutnicze i inne).

Aktualnie siedzibą klubu jest Strefa Historii w Świdniku przy ul. Wyszyńskiego 17. Klub zapewnia dostęp do narzędzi i materiałów, literatury, wiadomości niezbędnych do rozwijania pasji członków klubu. Organizuje konkursy, wyjazdy na zawody, wymianę doświadczeń itp.

Sezon 2016/15

03-05.06.2016 - Radom - XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Szymon Herbet - III miejsce w klasie PL1 - 144 za model Airbus

• Kamil Grabowski - II miejsce w klasie PA2-J za model D-30, III miejsce w klasie PG1-J za model chellenger 2,

IV miejsce w klasie PL1-J za model P-47

• Krzysztof Sokalski - I miejsce w klasie PC3 - S za model Dennis wóz pożarniczy

• Zbigniew Zakrzewski - III miejsce w klasie PC3 - S za model Lamborgini Countach, IV miejsce w klasie PL2-S

za model Su-7

• Szymon Krawiec - IV miejsce w klasie DK-J za model D-Day, I miejsce w klasie PG1-J za model T-44

• Jakub Jańczuk - III miejsce w klasie PC2-M za model Porshe 944

• Zosia Słomka - wyróżnienie w klasie PF1-J za model US Army

• Oliwia Korpysa - II miejsce w klasie PF1-M za model soviet saper, III miejsce w klasie PG1-M za model SU-85

• Sylwia Korpysa - IV miejsce w klasie PG1-M za model T-34-76, III miejsce w klasie KF-M za model Kunegunda

• Jan Pirek - II miejsce w klasie PG1-J za model M4 sherman

• Adam Małek - III miejsce w klasie PG2-J za model Stug IV, II miejsce w klasie PL2-J+M za model Mig 17

• Antek Krysa - IV miejsce w klasie PG1-M za model Czołg PZ-3

• Szymon Gruszka - IV miejsce w klasie PG1-M za model T-34-76, II miejsce za model VC-10

• Krzysztof Michałek - III miejsce w klasie PG2-M za model Morder II, IV miejsce w klasie PL1-M za model F-18

Hornet

• Piotr Zakrzewski - I miejsce w klasie PK2-S za model Bedford, III miejsce w klasie PL2-S za model Bearcat

• Andrzej Misiurski - I miejsce w klasie PL1-144 za model Boeing 747

• Wojcieh Ceniuch - IV miejsce w klasie PL1-S za model An-12

• Piotr Pirecki - V miejsce w klasie PL2-S za model Zero

• Hubert Horoszyński - I miejsce w klasie PO2 za okręt podwodny klasy Victor

• Krzysztof Sokalski - wyróżnienie w klasie PZ za model Galer Grecka KM "Taurus" MOK Świdnik zdobył 2

miejsce w konkurencji zespołowej z wynikiem 955 punktów.

 

02 - 03.07.2016 - Kielce - IV Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

Nagrody:

• Mateusz Mrugała – wyróżnienie w klasie ML – Lotnictwo – bez podziału na skalę – młodzik za model

CORSAIR

• Krzysztof Michałek - wyróżnienie w klasie ML – Lotnictwo – bez podziału na skalę - młodzik za model F-18

• Sylwia Korpysa - wyróżnienie w klasie ML – Lotnictwo – bez podziału na skalę - młodzik za model F-84`

• Kamil Grabowski - wyróżnienie w klasie JS-1 Samoloty z napędem śmigłowym – 1/72 i mniejsze - junior za

model P-47 THUNDERBOLT

• Szymon Krawiec - wyróżnienie w klasie JPG-2 za model WATTENTRAGER, wyróżnienie w klasie JPK-2

Pojazdy wojskowe kołowe – 1/48 i większe - junior za model MARMONHORINHTON, wyróżnienie w klasie JS-

2 Samoloty z napędem odrzutowym – 1/72 i mniejsze - junior za model S-22, wyróżnienie za model ZLIN,

wyróżnienie w klasie JD Dioramy (wszystkie rodzaje – bez podziału na skalę) – junior za model D-DAY,

wyróżnienie w klasie JPG-2 za model JAGDTIGER

• Szymon Gruszka - wyróżnienie w klasie JS-2A za model MIRAGE III

• Mateusz Kowal - wyróżnienie w klasie JS-1 Samoloty z napędem śmigłowym – 1/72 i mniejsze – junior za

model RWD-8, wyróżnienie w klasie KS-1 Samoloty wojskowe tłokowe - senior - Modele kartonowe za model

MOSQUITO

• Adam Małek - wyróżnienie w klasie JS-2A za model MIG-17, wyróżnienie w klasie JPG-1 za model B-1,

wyróżnienie w klasie KS-1 Samoloty wojskowe tłokowe - senior - Modele kartonowe za model WILDCAT,

wyróżnienie w klasie KH za model SM-2

• Jakub Jańczuk - wyróżnienie w klasie JPC Pojazdy cywilne – osobowe, sportowe, ciężarowe – bez podziału na

skalę – junior za model PORSHE 944

• Michał Rafalski - wyróżnienie w klasie KPGw - Pojazdy gąsienicowe wojskowe - senior - Modele kartonowe za

model ASU-85, wyróżnienie w klasie KPGW za model CHAR B1 BIS

• Szymon Witek - wyróżnienie w klasie KB za model LATARNIA MORSKA "SOPOT"

• Bogdan Pawłowski - wyróżnienie w klasie KS-1 Samoloty wojskowe tłokowe - senior - Modele kartonowe za model HALIFAX

• Oliwia Korpysa - wyróżnienie w klasie KŻ za model STATEK VIKING

• Andrzej Galiński - wyróżnienie w klasie KON za model CHIKUMA

 

26-27.11.2016 - XVI Wojewódzki  Krasnostawski Konkurs o Grand Prix “Małego Modelarza”, Konkurs Modeli Kartonowych Plastikowych oraz Puchar Polski Klas “C” NAVIGA.

Szymon Krawiec                1 miejsce            T-44

Kamil Grabowski               2 miejsce            IS - 2

Adam Małek                     3 miejsce              CZOŁG B 1

Adam Małek                     wyróżnienie        HUMM

Szymon Krawiec                wyróżnienie      DOGE3/4T

Adam Małek                     wyróżnienie        HELLCAT

Adam Małek                     wyróżnienie        P- 40

Krzysztof Michałek          3 miejsce            B-17

Błażej Ładosz                    4 miejsce               MIG - 17

Piotr Pilecki                        3 miejsce               F - 16 Jastrząb

Piotr Pilecki                        4 miejsce               P – 51 Mustang

Zbigniew Zakrzewski        3 miejsce             Ferrari Daytona

Zbigniew Zakrzewski        wyróżnienie      Ford Mustang 1964

Krzysztof Sokalski              wyróżnienie      DENIS

Szymon Krawiec               wyróżnienie        WATTENTRAGER

Szymon Krawiec               2 miejsce              W – 3 Anaconda

Szymon Herbet                 1 miejsce               Wahadłowiec NASA Discovery

Szymon Krawiec                 1 miejsce             P-38 Lighting

Adam Małek                      2 miejsce              MIG - 17

Kamil Grabowski                3 miejsce             MIG - 29

Kamil Grabowski                wyróżnienie      P – 47 TUNDERBOLT

 

31.01.2015r. - Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych "Sikorski Model Show 2015"

Dyplom:

• Szymon Krawiec - samolot Spitfire 1/48

• Kamil Grabski - działo ISU 152 1/72

• Kacper Esko - czołg T-34 1/72

• Jan Pirek - działo samobieżne ISU-85 1/72

• Szymon Herbert - Samolot Airbus 1/44

• Andrzej Misiurski - samolot Hummer 1/72, czołg Merida 1/35

• Krzysztof Sokalski - samochód pożarniczy Christine 1/12

• Zbigniew Zakrzewski - BMW 35 csl 1/16

• Piotr Zakrzewski - samochód ciężarowy KRUPP 1/35

• Wojciech Cieniuch - działo Flak 36

 

06-07.06.2015 - Radom - XVIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Szymon Herbet - II miejsce w klasie PL1 - M

• Kamil Grabowski - I miejsce w klasie PG1 - J, III miejsce w klasie PKW

• Władysław Orzeł - I miejsce w klasie PL2 - J+S • Krzysztof Sokalski - I miejsce w klasie PC3 - S

• Zbigniew Zakrzewski - III miejsce w klasie PC3 - S

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie PG1 - J KM "Taurus" MOK Świdnik zdobył 2 miejsce w konkurencji

zespołowej z wynikiem 955 punktów.

 

17-18.10.2015 - X SPOTKANIA MO0DELARSKIE LUBLIN OSIĄGNIĘCIA:

WYRÓŻNIENIA:

• SZYMON KRAWIEC - HALFTRUCK

• PIOTR ZAKRZEWSKI - STUG IV, HEINEL 111

• JAKUB HOŁUB - HUMMER ,HELLCAT

• WOJCIECH CIENIUCH - DRAGON WAGON

• KRZYSZTOF SOKALSKI - CHRISTINEFIRE

 

20-22.11.2015 KRASNYSTAW - XV KRASNOSTAWSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I

PLASTIKOWYCH

  • SZYMON KRAWIEC - 2 MIEJSCE ZA BF 109 TROP, 2 MIEJSCE ZA D DAY 1944, 2 MIEJSCE ZA M 16 HALFTRUCK
  • JAKUB HOŁUB - 1 MIEJSCE ZA HUMMER, 1 MIEJSCE ZA HURRICANE
  • KAMIL GRABOWSKI - 2 MIEJSCE ZA T-80
  •  ANDRZEJ MISIURSKI - 2 MIEJSCE ZA HAUBICA M-109, 3 MIEJSCE ZA HUMMER
  • WOJCIECH CIENIUCH - 1 MIEJSCE ZA DRAGONWAGON
  • PIOTR ZAKRZEWSKI - 3 MIEJSCE ZA BEARCAT, 1 MIEJSCE ZA BEDFORD
  • KRZYSZTOF SOKALSKI - 1 MIEJSCE ZA CHRISTINEFIRE

 

Sezon 2014/13 

02.02.2013 - Stalowa Wola - Konkurs Modelarski

Nagrody/Wyróżnienia za jakość wykonania:

• Zbigniew Zakrzewski - w klasie PC

• Krzysztof Sokalski - w klasie PC • Szymon Krawiec - w klasie PPG 1

 

22-24.03.2013 - Lublin - X Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Zbigniew Zakrzewski - I miejsce w klasie PCO

• Piotr Zakrzewski - I miejsce w klasie PS

• Piotr Pilecki - II miejsce w klasie PB 2

• Wojciech Cieniuch - I miejsce - model od podstaw

 

19-21.04.2013 - Świdnik - VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Wojciech Cieniuch - III miejsce w klasie PA 1

• Szymon Krawiec - III miejsce w klasie PB 2 - W

 

24-26.05.2013 - Radom - XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Wojciech Cieniuch - II miejsce w klasie PA

• Wojciech Cieniuch - III miejsce w klasie PK1 W

• Andrzej Misiurski - III miejsce w klasie PG1 - S

• Andrzej Misiurski - IV miejsce klasie PK1 - S

• Krzysztof Sokalski - III miejsce w klasie PC2 - W

• Krzysztof Sokalski - III miejsce w klasie PC - 3

• Piotr Pilecki - III miejsce w klasie PK1 - S

• Zbigniew Zakrzewski - III miejsce w klasie PC1

• Zbigniew Zakrzewski - II miejsce w klasie PC3

• Zbigniew Zakrzewski - III miejsce w klasie PKW

 

28-29.09.2013 - Kilce - I Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

Nagrody:

• Zbigniew Zakrzewski - za model Mini Cooper

• Zbigniew Zakrzewski - za model Pontiac Trans Am

 

16-17.11.2013 - Lublin - VIII Lubelskie Spotkanie Modelarskie

Nagrody:

• Krzysztof Sokalski - wyróżnienie za Mercedes Unimog

• Zbigniew Zakrzewski - wyróżnienie za Mercedes Benz 300 SL

• Szymon Krawiec - wyróżnienie za RAH - 66

 

22-24.11.2013 - Krasnystaw - VIII Krasnostawski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Krzysztof Sokalski - III miejsce w klasie PPC

• Andrzej Misiurski - I miejsce w klasie PPKM

• Andrzej Misiurski - II miejsce w klasie PPGM

• Wojciech Cieniuch - II miejsce w klasie PPKM

• Wojciech Cieniuch - wyróżnienie w klasie PA

• Zbigniew Zakrzewski - II miejsce w klasie PSD

• Piotr Zakrzewski - III miejsce w klasie PPKD

• Krzysztof Sokalski - brązowy medal w klasie C6

• Szymon Krawiec - wyróżnienie w klasie PPGD

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie PHM 2014

 

08.02.2014 - Stalowa Wola - Konkurs Modelarski

Nagrody:

• Wojciech Cieniuch - wyróżnienie

• Jakub Hołub - wyróżnienie

• Szymon Krawiec - wyróżnienie

• Andrzej Misiurski - wyróżnienie

 

28-30.03.2014 - Lublin - XI Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Jakub Hołub - III miejsce w klasie dioram

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie PB2

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie w klasie dioram

• Andrzej Misiurski - II miejsce w klasie w klasie PB2

• Zbigniew Zakrzewski - II miejsce w klasie PBK

• Zbigniew Zakrzewski - II miejsce w klasie PL2

• Wojciech Cieniuch - II miejsce w klasie artyleria

• Wojciech Cieniuch - III miejsce w klasie dioram

 

16-18.05.2014 - Świdnik - VIII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Piotr Zakrzewski - wyróżnienie za Land Rover 109

• Piotr Zakrzewski - wyróżnienie za FW - 190 D

• Piotr Zakrzewski - wyróżnienie za Ził 151 

 

06-08.06.2014 - Radom - XVII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Piotr Zakrzewski - II miejsce w klasie KC - S

• Wojciech Cieniuch - wyróżnienie w klasie DK

• Andrzej Misiurski - II miejsce w klasie PK1 - S

• Andrzej Misiurski - I miejsce w klasie PG1 - S

• Zbigniew Zakrzewski - Wyróżnienie w klasie PC3

• Zbigniew Zakrzewski - II miejsce w klasie PC2 - S+J

• Piotr Zakrzewski - III miejsce w klasie PK2 - S

• Piotr Zakrzewski - II miejsce w klasie PL2 - J+S

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie PL3 - J

• Szymon Krawiec - III miejsce w klasie PH - J

 

13-14.09.2014 - Kielce - II Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

Nagrody:

• Krzysztof Sokalski - dyplom w kategorii senior

• Szymon Krawiec - za model Spitfire

• Szymon Krawiec - za model T34/76

• Szymon Krawiec - za model RAH66

• Andrzej Misiurski - za model Brom 2

• Zbigniew Zakrzewski - za model Citroen CV

• Zbigniew Zakrzewski - nagroda specjalna za model Citroen CV

• Jakub Hołub - za model M3A2 bradley

 

18-19.09.2014 - Lublin - IX Lubelskie Spotkanie Modelarskie

Nagrody:

• Szymon Krawiec - wyróżnienia - kolumna pancerna, Spitfire, SU 27, jagdpanther

• Jakub Hołub - wyróżnienia

 

22-23.11.2014r. - XIV Wojewódzki Konkurs o Grand Prix - Małego Modelarza, Konkurs Modeli Kartonowych

i Plastikowych oraz w Puchar Polki klas "C" NAVIGA - Krasnystaw

Nagrody:

• Szymon Krawiec - I miejsce w klasie PPKd za model M-16 Halftouch

• Szymon Krawiec - II miejsce w klasie PSd za model Spritfire MK XVI

• Szymon Krawiec - III miejsce w klasie PSm - Mustang P-51

• Mateusz Szkutnik - III miejsce w klasie PSm - F-14 Tomcat

• Mateusz Szkutnik - III miejsce w klasie PPGM - Leopord 2 A4

• Wojciech Cieniuch - II miejsce w klasie PA - Flach 36

• Andrzej Misiurski - I miejsce w klasie PPKm - M998 Oshkosh

• Krzysztof Sokalski - wyróżnienie w klasie PPc2 - Christie Fire Engine

• Zbigniew Zakrzewski - I miejsce w klasie PPc1 - Citroen 15 cv

• Zbigniew Zakrzewski - III miejsce w klasie PPc1 - BMW 3,5 csl

 

Sezon 2012/11

25 - 27.03.2011 - Lublin: VIII Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Zbigniew Zakrzewski: I miejsce w klasie PC i I miejsce w klasie PN

 

27 - 29.05.2011 - Radom: XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Zbigniew Zakrzewski: II miejsce w klasie PN

• Krzysztof Sokalski: I miejsce w klasie PC 2 - S, III miejsce w klasie PM, III miejsce klasie W.MP

• Andrzej Misiurski: III miejsce w klasie MG 1 - S, III miejsce w klasie PK 1 - S

 

05 - 06.11.2011 - Krasnystaw: XI Wojewódzki Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Zbigniew Zakrzewski: III miejsce w klasie PSm, III miejsce w klasie PPKC, I miejsce w klasie PPKJ

• Krzysztof Sokalski: I miejsce w klasie PPKC,

• Andrzej Misiurski: II miejsce w klasie PPGM 

 

23 - 25.03.2012 - Lublin: IX Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Szymon Krawiec: I miejsce w klasie PBG, III miejsce w klasie PL 3

 

27 - 29.04.2012 - Świdnik: VI Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Szymon Krawiec: II miejsce w klasie PBG 2 - J, II miejsce w klasie PC 2 - J

• Andrzej Misiurski: III miejsce w klasie PBG 1 - S, II miejsce w klasie PBK 1 - S

• Piotr Zakrzewski: III miejsce w klasie PM 1 - S

 

25 - 27.05.2012 - Radom: XV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Andrzej Misiurski: I miejsce w klasie PK 1 - S,

• Krzysztof Soklaski: II miejsce w klasie PC 2 - S

• Zbigniew Zakrzewski: I miejsce w klasie PL 2 - S

• Szymon Krawiec: II miejsce w klasie PC 2 - J

 

20 - 21.10.2012 - Lublin: VII Lubelskie Spotkania Modelarskie

Nagrody:

• Krzysztof Sokalski: wyróżnienie w klasie PC 2

• Zbigniew Zakrzewski: wyróżnienie w klasie PC 2

• Piotr Zakrzewski: wyróżnienie w klasie KPS

 

16 - 18.11.2012 - Krasnystaw: XII Wojewódzki Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Nagrody:

• Szymon Krawiec: I miejsce w klasie PPGD,

• Piotr Zakrzewski: III miejsce w klasie KR

• Zbigniew Zakrzewski: III miejsce w klasie PPC

• Andrzej Misiurski: III miejsce w klasie PPGM, II miejsce w klasie PPKM

• Krzysztof Sokalski: srebrny medal w klasie C6 A, II miejsce w klasie PPC

Galeria zdjęć: