Pracownia modeli kartonowych

Poniedziałek; Czwartek

14.00 - 18.00

 

Zajęcia odbywają się w Strefie Historii (Galeria Venus, II p.)

Andrzej Galiński

 

Absolwent Technikum Mechanicznego w Świdniku. Inicjator powstania Pracowni Modeli Kartonowych utworzonej w grudniu 2000 r. Zdobywca wielu czołowych nagród i wyróżnień w konkursach modelarskich o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od 1998 r. posiada uprawnienia sędziego modelarstwa kartonowego i plastikowego. Laureat nagrody artystycznej Burmistrza Miasta Świdnik w dniu 27 czerwca 1999 r. przyznanej za wieloletnią aktywność na rzecz rozwoju i upowszechniania modelarstwa w naszym mieście, sukcesy w wielu konkursach i zawodach modeli kartonowych oraz kontynuację przeszło pięćdziesięcioletniej tradycji modelarstwa polskiego. W 2003 r. otrzymał tytuł Mistrza Polski w modelarstwie Kartonowym w Skawinie za okręt H.M.S. „Prince of Wales”. Bohater reportaży telewizyjnych stacji regionalnych i ogólnopolskich (m.in. TVN).

W 2011 r. w Przeciszowie został wyróżniony przez ukraińskie wydawnictwo „Dom Bumagi” za okręt „De Ruyter”. Swoją pasją, wiedzą historyczną i doświadczeniem dzieli się z uczestnikami zajęć modelarskich. Spośród ok. 70 osób uczestniczących na zajęciach, kilkoro uczniów uzyskało legitymację modelarską, uprawniającą do sędziowania podczas konkursów i zawodów modelarskich.

Pracownia Modeli Kartonowych powstała przy Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku w 2000 roku. Zespół ten zrzesza w swoim gronie młodzież i dorosłych, zainteresowanych wszelkimi formami modelarstwa. Uczestnicy zajęć wykonują różne formy modelarstwa tj.: samochody, samoloty, okręty, pojazdy pancerne. Pracownia zapewnia dostęp do różnych narzędzi i materiałów niezbędnych do rozwijania tej pasji.

Organizujemy konkursy, wyjazdy i szkolenia dla klubowiczów. W zajęciach uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli. Dotychczas „pracownia” wykształciła ok. 60 wychowanków, spośród których wielu otrzymało prestiżowe nagrody w konkursach o randze wojewódzkiej, regionalnej i ogólnopolskiej (m.in. w Warszawie, Radomiu, Kielcach, Porębie, Przeciszowie i Krasnymstawie).

Podczas realizowanych zajęć, wykorzystując wiedzę i doświadczenie instruktora, uczestnicy rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia w zakresie: wiedzy historycznej, umiejętności manualnych, rysunku technicznego, nowoczesnych technologii przy konstruowaniu modeli, doboru materiałów; by w efekcie końcowym każdy z nas mógł podziwiać dzieło sztuki, jakim jest gotowy już model.

Pracownia Modeli Kartonowych od sześciu lat jest organizatorem Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych, podczas którego uczestnicy zrzeszeni w grupie mogą konfrontować wykonane prace, doświadczenia z modelarzami z całej Polski.

Sezon 2016/17

07-08.10.2017- V  Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukacyjnych oraz  II  Konkurs  Modeli Kartonowych w Kielcach .

Udział wzięli:

  • Mateusz Kowal- junior-  wyróżnienie za model samolotu MiG-15 bis,
  • Bogusław Pawłowski- senior-  wyróżnienie za model B-25J „Mitchell”,
  • Adam Małek- senior - wyróżnienie- za model samolotu Spitfire Mk.IX E, za model okrętu O.R.P.  „Władysławowo”,
  • Andrzej Galiński- senior-  wyróżnienie za model okrętu „Nagato” + Nagroda Publiczności za model „Nagato”,

10-11.06.2017 r. – XX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

  • Mateusz Kowal - junior - zajął 3 miejsce za samolot "Mosquito", wyróżnienie za samolot P-39 N "Airacobra", wyróżnienie za odrzutowiec MiG-15 bis "Fagot"
  • Bogusław Pawłowski - senior - zajął 2 miejsce za samolot "Sunderland",
  • Andrzej Galiński - senior - zajął 3 miejsce za okręt USS California

Sezon 2016/15

25-27.11.2016 r. – XVI Wojewódzki Krasnostawski Konkurs o Grand Prix "Małego Modelarza", konkurs Modeli

Kartonowych, Plastikowych oraz o Puchar Polski klasy "C" NAVIGA

Udział wzięli:

  • Bartosz Rogowski - młodzik - zajął 3 miejsce za samochód ACMT,
  • Mateusz Kowal - junior - zajął 1 miejsce za samolot Dewoitine D.520,
  • Adam Małek - junior - zajął 1 miejsce za samolot Hallcat, II miejsce za czołg B-1, 2 miejsce za samolot MiG-17, 2 miejsce za transporter Hummer
  • Bogusław Pawłowski - senior - zajął 1 miejsce za samolot B-25J, 1 miejsce za B-25C MKII,


20.11.2016r. – VI Edycja Konkursu Modelarskiego w Wysokie

Udział wzięli:

  • Bartosz Rogowski - młodzik - najlepszy model - samochód ACMT,
  • Mateusz Kowal - junior - najlepszy model - samochód "Mosquito" MKII,
  • Mateusz Kowal - junior - za uczestnictwo w konkursie,
  • Adam Małek - junior - za uczestnictwo w konkursie,
  • Bogusław Pawłowski - senior - za uczestnictwo w konkursie,
  • Władysław Orzeł - senior - za najlepszy model - odrzutowiec MiG-15,
  • Andrzej Galiński - senior - za najlepszy model okręt "Nagato". KM "Taurus" MOK Świdnik zdobył 2 miejsce

w konkurencji zespołowej z wynikiem 955 punktów.


20.08.2016r. – Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Stalowej Woli

Udział wzięli:

• Bogusław Pawłowski - senior- zdobył wyróżnienie za samolot B-17G

• Szymon Witek - młodzik - zdobył 3 miejsce za samochód "Honker"


23-24.07.2016r. – Chełmżyński Festiwal Modelarski

Udział wzięli:

• Mateusz Kowal - junior - zdobył wyróżnienie za statek kosmiczny Satur 1B

• Adam Małek - junior - zdobył wyróżnienie za samolot F4F "Wildcat"


01-03.07.2016r. – Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Franciszkowie

Udział wzięli:

• Bogusław Pawłowski - senior- zdobył 1 miejsca za samolot B-17, Grand Prix za najładnieszy model,

• Michał Motyl - młodzik - zdobył 1 miejsce za samochód Star 660.


02-03.07.2016r. – Świętokrzyski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Kielcach

Udział wzięli:

• Szymon Witek- młodzik - zdobył wyróżnienie za latarnię morską "Sopot",

• Mateusz Kowal - junior - zdobył wyróżnienie za samolot "Masohito" MK-II,

• Adam Małek - junior - zdobył wyróżnienie za śmigłowiec SM-2, wyróżnienie za samolot F4F "Wildcat"

• Bogusław Pawłowski - senior- zdobył wyróżnienie za samolot "Halifax" MK-II,

• Andrzej Galiński - senior - zdobył wyróżnienie za okręt "Chicuma".


03-06.06.2016r. – IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

• Szymon Witek - młodzik - zdobył 3 miejsce za budowle "Sopot",

• Michał Motyl - młodzik - zdobył 2 miejsce za samochód Star 660,

• Mateusz Kowal - junior - zdobył 1 miejsce za model kosmiczny Saturn 1B

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył 1 miejsce za samolot B-17G, KM "Taurus" MOK Świdnik zdobył

2 miejsce w konkurencji zespołowej z wynikiem 955 punktów.


29.04. - 01.05.2016 - Świdnik - X Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył wyróżnienia za samolot B-17G

• Szymon Witek - młodzik - zdobył wyróżnienia za budowlę "Sopot"

• Adam Małek - junior - zdobył wyróżnienie za śmigłowiec SM-2


02-03.04.2016r. – VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Prezydenta Miasta Oświęcim

Udział wzięli:

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył 1 miejsce za samolot Halifax MK II

• Adam Małek - junior - zdobył 1 miejsce za samolot F4F "Wiltcat", 1 miejsce za śmigłowiec SM-2

• Władysław Orzeł - senior - zdobył 3 miejsce za samolot Fokker DIII

• Andrzej Galiński - senior - zdobył 1 miesce za okręt "Chikuma"


ROK 2015

05-06.12.2015r. – X Konkursu Modeli Kartonowych o GRAND PRIX Dyrektora GOK w Gołębiu kategoria: senior

Udział wzięli:

• Bogusław Pawłowski - zdobył 1 miejsce za samolot B-17G


18-20.09.2015r. – XV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o "Puchar Wójta Gminy Przeciszów"

Udział wzięli:

• Szymon Witek- młodzik- zdobył 3 miejsce za samochód "Hammer"

• Bartomiej Frąc - młodzik - zdobył 1 miejsce za rakiete saturn 1B

• Bogusław Pawłowski - senior- zdobył 3 miejsce za samolot Halifat MK2


06-07.06.2015r. – XVIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

• Szymon Witek- młodzik- zdobył wyróżnienie za samochód "Hammer",

• Łukasz Małek- młodzik- zdobył 3 miejsce za samolot Jak-55, 2 miejsce za czołg "Panther", 2 miejsce za budowle "Ustka"

• Bartomiej Frąc - młodzik - zdobył 3 miejsce za budowle Darłowo, wyróżnienie za rakiete saturn 1B

• Adam Małek - junior - zdobył 1 miejsce za śmigłowiec SM-2, 1 miejsce za samolot F6F "Wildcat"

• Władysław Orzeł - senior- zdobył 3 miejsce za odrzutowiec MiG-15,

• Bogusław Pawłowski - senior- zdobył 2 miejsce za samolot Ju-88C6,

• Piotr Zakrzewski - senior- zdobył 1 miejsce za czołg "Stuf F",

• Andrzej Galiński - senior - zdobył 1 miejsce za okręt "Chicuma". KM "Taurus" MOK Świdnik zdobył 2 miejsce

w konkurencji zespołowej z wynikiem 955 punktów.


24-26.-4.2015 - Świdnik - IX Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

• Łukasz Małek - młodzik - zdobył wyróżnienia za: czołg "Panther", budowle Ustkę, okręt Monika III, samolot Jak-55

• Bartłomiej Fronc - młodzik - zdobył wyróżnienie za budowle Darłowo

• Szymon Witek - młodzik - zdobył wyróżnienia za: samolot Hammer, budowlę Sopot

• Adam Małek - junior - zdobył wyróżnienie za samolot F6F "Wildcat"


11-12.04.2015 Lublin - XII Ogólnopolski Konkurs-Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

• Łukasz Małek - młodzik - zdobuł I miejsce za okręt "Monika III" ; I miejsce za samolot Jak-55; II miejsce za

czołg "Panther"; I miejsce za budowle "Ustka"

• Marcin Małek - młodzik - zdobył III miejsce za czołg "Tiger"

• Bartłomiej Fronc - młodzik - zdobył III miejsce za budpwle "Darłowo"

• Szymon Witek - młodzik - zdobył II miejsce za budowle "Sopot"

• Adam Małek - junior - zdobył I miejsce za samolot F6F - Windcat

• Paweł Janczarek - senior - zdobył III miejsce za samolot P-24C

• Władysław Orzeł - senior - zdobył I miesce za samolto MiG-15

• Bogusław Pawłowski - zdobył I miejsce za samolto "Halifax"

• Paweł Zakrzewski - senior - zdobył III miejsce za czołg "StuG F"

• Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt U.S.S. "Erie"


31.01.2015 Stalowa Wola III Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych "Sikorski 2014"

Udział wzięli:

• Szymon Witek - młodzik - zdobył wyróżnienie za samochód "Hammer"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył wyróżnienie za czołg STUG IV

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył wyróżnienie za samolot "Halifax" Mk II

• Andrzej Galiński - senior - zdobył wyróżnienie za okręt U.S.S. "Erie"

• Marcin Małek - młodzik - zdobył wyróżnienie za czołg "Tiger"

• Łukasz Małek - młodzik - zdobył wyróżnienie za czołg "Panther"

• Adam Małek - junior - zdobył wyróżnienie za samolot F6F "Windcat"

• Paweł Janczarek - senior - zdobył wyróżnienie za samolot P24 C

• Władysław Orzeł - senior - zdobył wyróżnienie za samolot MiG - 15


Sezon 2014/13

06-07.12.2014r. - IX Konkurs Modeli o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu

Udział wzięli:

• Marcin Małek - młodzik - zdobył II miejsce za samochód Star 260; III miejsce za kosmiczny model

"Millenium"

• Łukasz Małek - młodzik - zdobył I miejsce za statek "Monika III"; II miejsce za budowle "Ustka"

• Ada Małek - junior - zdobył II miejsce za samolot "Magister"

• Hubert Rozwód - junior - zdobył I miejsce za samolot "Lighting"

• Władysław Orzeł - senior - III miejsce za odrzutowiec MiG-15

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył III za samolot Ju-88D1

• Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt U.S.S "Erie"


22-23.11.2014r. - XIV Wojewódzki Konkurs o Grand Prix - Małego Modelarza, Konkurs Modeli Kartonowych

i Plastikowych oraz w Puchar Polki klas "C" NAVIGA - Krasnystaw

Udział wzięli:

• Hubert Rozwód - junior - zdobył III miejsce za samolot P-38 "Lighting"

• Marcin Małek - młodzik - zdobył II miejsce za model kosmiczny Millenium

• Łukasz Małek - zdobył I miejsca za okręt "Monika"

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył III miejsce za bombowiec "Halifax" Mk. II

• Paweł Janczarek - senior - zdobył II miejsce za samolot P -24C

• Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt "Chicuma"


18-19.10.2014r. – IX Lubelskie Spotkania Modelarskie - Lublin

Udział wzięli:

• Marcin Małek - młodzik - zdobył wyróżnienie za budowle - "Ustka"

• Łukasz Małek - senior - zdobył wyróżnienie za samochód Star 660 "papieski" - wyróżnienie za kosmiczny

model "Millenium III"

• Adam Małek - zdobył wyróżnienie za samolot "Magister"

• Hubert Rozwód - junior - wyróżnienie za samolot P - 38 "Lightning" - puchar za najlepszy model kartonowy za

samolot P - 38 "Lightning"

• Paweł Janczarek - senior - zdobył wyróżnienie za samolot P - 24

• Bogdan Pawłowski - senior - zdobył wyróżnienie za samolot "Halifax MK II"


19-21.09.2014r. – XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów

Udział wzięli:

• Marcin Małek - młodzik - zdobył III miejsce za budowle "Ustka"

• Adam Małek - junior - zdobył II miejsce za samolot "Magister"

• Hubert Rozwód - junior - wyróżnienie za samolot P - 38 "Lightning"


06-08.06.2014r. – XVII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

• Marcin Małek- młodzik- zdobył wyróżnienie za pojazd kosmiczny „Millenium 3”,

• Łukasz Małek- młodzik- zdobył 3 miejsce za budowle „Ustka”,

• Władysław Orzeł- senior- zdobył 3 miejsce za śmigłowiec Mi-2, 3 miejsce za samolot „Neuport”,

• Paweł Janczarek- senior- zdobył 1 miejsce za samolot PWD-8 PWS,

• Bogusław Pawłowski- senior- zdobył 2miejsce za samolot Ju-88D1,

• Piotr Zakrzewski- senior- zdobył 2 miejsce za samochód Jelcz 315 „Śmieciarka”.


16-18.05.2014r. – VIII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli:

  • Marcin Małek – wyróżnienie w kat. Junior za pojazdy kosmiczne „Millenium 3”
  • Łukasz Małek - wyróżnienie w kat. Junior za budowle „Ustka”
  • Adrian Gadomski – wyróżnienie w kat. Junior za samolot Ki-84 „Hayate”
  • Hubert Rozwód – wyróżnienie w kat. Junior za samolot C-202 „Folgore”
  • Piotr Zakrzewski – wyróżnienie w kat. Senior za samochód Land Rover 109, za samolot Fock- Wulf 190 D9, za samochód Ził – 151
  • Bogdan Pawłowski – wyróżnienie w kat. Senior za samolot „Halifax” Mk II
  • Paweł Janczarek – wyróżnienie w kat. Senior za samolot RWD-8


28-30.03.2014r. - XI Ogólnopolski Konkurs- Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

• Adrian Gradomski- junior- zdobył 1 miejsce za samolot Ki-84 „Hayate”;

• Hubert Rozwód- junior- zdobył 2 miejsce za samolot C 202 „Folgore”, 2 miejsce za odrzutowiec „Sea Harrier”;

• Paweł Janczarek- senior- zdobył 1 miejsce za RWD- 8 (samolot);

• Władysław Orzeł- senior- zajął 3 miejsce za okręt podwodny O.R.P. „Jastrząb”, 1 miejsce za samolot Fokker D VII;

• Piotr Zakrzewski- senior- zajął 2 miejsce za samochód C 15A.


08.02.2014 - II Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych "Sikorski 2014" w Stalowej Woli

Udział wzięli:

• Hubert Rozwód - junior - zdobył wyróżnienie za samolot C 202 "Folgore"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył wyróżnienie za samochód C 15A

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył wyróżnienie za samolot "Halifax" Mk II

• Andrzej Galiński - senior - zdobył wyróżnienie za okręt H.M.S. "Rodney"

• Robert Stawecki - senior - zdobył wyróżnienie za okręt O.R.P. "Orzeł"


07 - 08.12.2013 - VIII Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu.

Udział wzięli:

• Hubert Rozwód - junior - zdobył I miejsce za samolot C 202 "Folgore", wyróżnienie za samolot"Sea Harrier"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył III miejsce za samochód C 15A

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył I miejsce za samolot "Halifax" Mk III, wyróżnienie za Ju - 88D-1

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył puchar Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu za samolot "Halifax" Mk. II

• Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt H.M.S. "Rodney"

• Robert Stawecki - senior - zdobył II miejsce za okręt O.R.P. "Orzeł"


23 - 24.11.2013 - XIII Wojewódzki Krasnostawski Konkurs o Grand Prix "Małego Modelarza" oraz Konkurs

Modeli Kartonowych, Plastikowych i Modeli Redukcyjnych klas "C", "NAVIGA" w Krasnymstawie

Udział wzięli:

• Władysław Orzeł - senior - zdobył III miejsce za samolot PWS - 10, III miejsce za okręt O.R.P. "Jastrząb"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył III miejsce za samochód "Coyote"

• Bogusław Pawłowski - senior - zdobył II miejsce za samolot "Halifax" Mk II, wyróżnienie za Ju - 88D-1

• Robert Stawecki - senior - zdobył II miejsce za okręt O.R.P. "Orzeł"

• Hubert Rozwód - junior - zdobył III miejsce za samolot "Sea Harrier"

• Andrzej Galiński - senior - zdobył II miejsce za okręt H.M.S. "London", III miejsce za okręt Algerie",

III miejsce za okręt H.M.S. "Abercrombie"


16 - 17.11.2013 - VIII Lubelskie Spotkania Modelarskie w Lublinie

Udział wzięli:

• Hubert Rozwód - junior - zdobył wyróżnienie za samolot "Sea Harrier" , wyróżnienie za samolot MC 202

"Folgore"

• Bogdan Pawłowski - senior - zdobył wyróżnienie za samolot Junkers Ju 88D-1

• Andrzej Galiński - zdobył tytuł Wiktora Modelarskiego za rok 2013.


20 - 22.09.2013 - XIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o puchar Wójta Gminy Przeciszów

Udział wzięli:

• Hubert Rozwód - junior - zdobył II miejsce za samolot C - 202 "Folgore"

• Bogdan Pawłowski - senior - zdobył III miejsce za samolot Ju - 88


25 - 26.05.2013 - XVI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:  

• Jakub Szczepaniuk - młodzik - zdobył 4 miejsce za budowlę "Kruszwica"

• Hubert Rozwód - junior - zdobył 7 miejsce za samolot "Sea Harrier"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył 4 miejsce za parowóz "PY-27"

• Andrzej Galiński - senior - zdobył 4 miejsce za okręt H.M.S. "London"

• Robert Stawecki - senior - zdobył 5 miejsce za okręt podwodny O.R.P. "Orzeł"

• Władysław Orzeł - senior - zdobył 4 miejsce za samolot "PWS - 10"


19 - 21.04.2013 Świdnik - VII Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli:

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył 2 miejsce za pociąg PY-27

• Robert Stawecki - senior - zdobył 1 miejsce za okręt podwodny O.R.P. "Orzeł"

• Hubert Rozwód - junior - zdobył 3 miejsce za samolot odrzutowy Sea Harrier

• Paweł Janczarek - senior - wyróżnienie za czołg T-26c


22 - 24.03.2013 - X Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

• Jakub Szczepaniuk - młodzik - zdobył 3 miejsce za budowlę "Kruszwica"

• Stanisław Stefaniak - junior - zdobył 1 miejsce za samolot D3A "Val"

• Hubert Rozwód - junior - zdobył 1 miejsce za odrzutowiec "Harrier"

• Piotr Zakrzewski - senior - zdobył 1 miejsce za pociąg PY-27

• Andrzej Galiński - senior - zdobył 2 miejsce za okręt H.M.S "London"


02.02.2013 - I Ogólnopolski Konkurs Modeli Redukcyjnych "Sikorski 2013" w Stalowej Woli

Udział wzięli:

• Stanisław Stefaniak - junior - wyróżnienie za samolot Me-110C

• Władysław Orzeł - senior - wyróżnienie za okręt podwodny O.R.P. "Orzeł"

• Piotr Zakrzewski - senior - wyróżnienie za parowóz PY-27

• Paweł Janczarek - senior - wyróżnienie za samolot Me-109E

• Paweł Famielec - senior - wyróżnienie za rakietę N-1

• Andrzej Galiński - senior - wyróżnienie za okręt H.M.S. "London"


Sezon 2012/11

01-02.12.2012 - VII Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu

Udział wzięli:

• Kuba Szczepaniak – młodzik – zdobył 1 miejsce za latarnię morską „Sopot”

• Paweł Gadomski – młodzik – zdobył 2 miejsce za latarnię morską „Stilo”

• Adrian Gadomski – junior – zdobył wyróżnienie za rakietę „Millenium”

• Paweł Famielec – senior – zdobył 2 miejsce za rakietę „N-1”

• Andrzej Galiński – senior – zdobył 2 miejsce za okręt „U.S.S. Salt Lake City”


16 – 18.11.2012 - XII Wojewódzki Krasnostawski Konkurs o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz Konkurs

Modeli Kartonowych, Plastikowych i Modeli Redukcyjnych klas „C” NAVIGA

Udział wzięli:

• Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za okręt pod. ORP „Orzeł”, 3 miejsce za samolot „Shinden”

• Piotr Zakrzewski – senior – zdobył 3 miejsce za rakiety „DiamantB”

• Paweł Famielec – senior – zdobył 1 miejsce za rakietę „N-1”

• Adrian Gadomski – junior – zdobył 2 miejsce za rakiety „Milenium”

• Kuba Szczepaniak – młodzik – zdobył 3 miejsce za latarnię morską „Sopot”

• Stanisław Stefaniak – młodzik – zdobył 3 miejsce za samolot „Me – 110C”

• Andrzej Galiński – senior – zdobył w Naviga „C” 2 miejsce za okręt „U.S.S. Salt Lake City”, 2 miejsce za okręt

„Pariżskaja Komuna”, 3 miejsce za okręt „H.M.S Colombo”


28 - 30.09.2012 - XII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Przeciszowa

- Stanisław Stefaniak - młodzik - zdobył 3 miejsce za samolot "Me-110c"


20 - 21.10.2012 - VII Lubelskie Spotkania Modelarskie w Lublinie

Udział wzięli:

- Paweł Gadomski - młodzik - wyróżnienie za latarnię morską "Stilo"

- Stanisław Stefaniak - młodzik - wyróżnienie za samolot "Me-110c"

- Piotr Zakrzewski - senior - wyróżnienie za pociąg "PY-27"

- Władysław Orzeł - senior - wyróżnienie za okręt podwodny "Orzeł"


23 – 25.03.2012 - IX Ogólnopolski Konkurs – Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Bartłomiej Orzeł – młodzik – zdobył 1 miejsce za okręt „Monika”, 3 miejsce za samolot „Jak – 55”

- Damian Oraczewski – junior – zdobył 2 miejsce za samolot C – 202 „Folgore”, 3 miejsce za odrzutowiec „Lim – 5”

- Paweł Famielec – senior – zdobył 2 miejsce za rakietę „N-1”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 2 miejsce za samolot „Me – 109 E – 4”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt „PariżskajaKomunna”


27 – 29.04.2012 - VI Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli:

- Damian Oraczewski – junior – wyróżnienie

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 3 miejsce za samolot „Me – 109 E – 4”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt „PariżskajaKomunna”

25 – 27.05.2012 - XV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

- Damian Oraczewski – junior – zdobył 5 miejsce za samolot „Lim – 5”, 4 miejsce za samolot „C – 202 Folgore”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 4 miejsce za samolot „Bf – 109 E – 4

- Bartłomiej Orzeł – młodzik – zdobył 5 miejsce za samolot „Jak – 55”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 5 miejsce za samolot „Shinden”

- Paweł Famielec – senior – zdobył 5 miejsce za samolot „Fokker Dr. I

- Stanisław Stefaniak – młodzik – zdobył 4 miejsce za samolot „Me – 110”


01 – 03.04.2011 - V Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli:

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt „De Ruyter” + puchar


25 – 27.04.2011 - VIII Ogólnopolski Konkurs – Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Karol Warda – senior – zdobył 1 miejsce za Brama Wyżynna oraz 2 miejsce za czołg „Vipper”,

- Bernard Tomasik – senior – zdobył 2 miejsce za samolot P – 8/II, 1 miejsce za pojazd PTS, 3 miejsce za figurki

– snajper,

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 1 miejsce za śmigłowiec SH – 60B,

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 1 miejsce za samolot Ansaldo „Balilla”,

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 2 miejsce za okręt „De Ruyter”


28 – 29.05.2011 - XIV Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za samolot Fokker EV,

- Paweł Famielec – senior – zdobył 3 miejsce za rakiety N – 1,

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 1 miejsce za śmigłowiec SH – 60B „Seahawk”


23 – 25.09.2011 - XI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów

Udział wzięli:

- Paweł Famielec – senior – zdobył 2 miejsce za rakiety „N – 1”, 3 miejsce za szybowiec SZD – 10 „Czajka”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 2 miejsce za samolot „ANSALDO BALILLA”


22 – 23.10.2011 - VI Lubelskie Spotkania Modelarskie

Udział wzięli:

- Paweł Famielec – senior – zdobył wyróżnienie za rakiety „N – 1”


05 – 06.11.2011 - XI Wojewódzki Konkurs o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz Konkurs Modeli Kartonowych

i Plastikowych w Krasnymstawie

Udział wzięli:

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za samolot „Fokker E – V”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 3 miejsce za samolot „Me – 109E – 4”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 2 miejsce za okręt „Zara”, 3 miejsce za okręt „Kirow”, 3 miejsce za okręt „De

Ruyter”


03 – 04.12.2011 - VI Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora G.O.K w Gołębiu

Udział wzięli:

- Paweł Famielec – senior – zdobył 1 miejsce za rakiety „N – 1”

- Stanisław Stefaniak – młodzik – zdobył wyróżnienie za samolot „Jak – 55”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył Grand Prix za okręt „Zara”


Sezon 2010/09

26-28.03. 2010r. – VII Ogólnopolski Konkurs-Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Bernard Tomasik – senior – zdobył II miejsce za czołg „Krab”, II miejsce za samolot Ki-43, II miejsce za figurki

„Grupa Antyterrorystyczna”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył I miejsce za samolot „Albatros”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył I miejsce za okręt U.S.S „Helena”

- Przemysław Kołtunik – junior – zdobył III miejsce za samolot C-202 „Folgore”

- Jakub Gogół – junior – zdobył I miejsce za samolot Fi-156 „Storch”

- Łukasz Książek – junior – zdobył I miejsce za samolot F-18 „Hornet”, II miejsce za samolot „Lysander”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył II miejsce za czołg „Dragon”


23-25.04. 2010r - IV Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli:

- Jakub Gogół – junior – zdobył II miejsce za samolot Fi-156 „Storch”

- Przemysław Kołtunik – junior – III miejsce za samolot C-202 „Folgore”

- Bernard Tomasik – senior – III miejsce za samolot „Albatros” D III


28-30.05.2010 r. - XIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

- Władysław Orzeł - senior - zdobył I miejsce za samolot AnsaldoBalilla, III miejsce za samolot Albatros D III

- Bernard Tomasik - senior - zdobył III miejsce za samolot D.V. Albatros


23 – 24.10.2010 - V Lubelskie Spotkania Modelarskie

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył wyróżnienie za samolot MIG – 1

- Kuba Gogół – junior – zdobył wyróżnienie z samolot Fi – 156 „Storch”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył wyróżnienie za samolot A.1. „Balilla”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył wyróżnienie za śmigłowiec SH – 60B „Seahawk”


06 – 07.11.2010 - X Krasnostawski Konkurs o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz Konkurs Modeli

Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 3 miejsce za samolot MIG – 15,

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 1 miejsce za samolot A.1. „Balilla”,

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 2 miejsce za śmigłowiec SH – 60B „Seahawk”,

- Bernard Tomasik – senior – zdobył 3 miejsce za figurki specnaz Afganistan 1987,

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt U.S.S. „Helena”


27 – 28.11.2010 - V Konkursie Modeli Kartonowych o Grand Prix GOK w Gołębiu

Udział wzięli:

- Kuba Gogół – junior – zdobył 1 miejsce za samolot Fi – 156 „Storch”,

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 3 miejsce za samolot He – 100,

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 2 miejsce za samolot Ansaldo „Balilla”,

- Paweł Famielec – senior – zdobył 2 miejsce za rakiety V – 2,

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 2 miejsce za okręt „De Ruyter” + puchar,


27-29.03.2009 r. - VI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Patryk Wójcik – junior – zdobył 3 miejsce za samolot Fokker D VII

- Łukasz Książek – junior – zdobył 2 miejsce za samolot A-6 „Intruder”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 1 miejsce za samolot P-23 „Karaś”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 2 miejsce za czołg T-23C

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 1 miejsce za samolot RF-84F „Thunderflash”, oraz 2 miejsce za okręt

H.M.S. „King George V”

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt „Pińsk”, 3 miejsce za budowlę „Sławoja”, 3 miejsce za

samolot Fokker Dr 1, 2 miejsce za samochód „Tarpan” oraz 1 miejsce za czołg „Elephant”


24-26.04.2009 r. - III Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku

Udział wzięli: - Łukasz Książek – junior – zdobył 2 miejsce za samolot „Wildcat” oraz wyróżnienie za samolot

A-6 „Intruder”

- Adrian Fijałko – junior – wyróżnienie za statek „Wiking”

- Robert Stawecki – senior – zdobył 3 miejsce za samolot Camel 51

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za okręt H.M.S. „King George V” oraz 3 miejsce za samolot

RF-84F „Thunderflash”


29-31.05.2009 - XII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

- Hubert Rozwód – młodzik – zdobył 4 miejsce za samolot Jak – 55

- Łukasz Książek – junior – zdobył 4 miejsce za samolot F4F „Wildcat”

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 1 miejsce za samolot „Albatros” B1

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za samolot P-23 „Karaś”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 3 miejsce za samolot RF-84F „Thunderflash” oraz 4 miejsce za okręt

H.M.S. „King George V”


09-11.10.2009r. - XIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych w Kraśniku

Udział wzięli:

- Stanisław Śliwiński – senior – okręt „Akitsuhima”, dwupłat „Fokker Dr samochód „Tarpan”, budowla

„Sławojka”, samolot „Albatros”

- Władysław Orzeł – senior – samolot „Barracuda”, samolot F-16

- Andrzej Galiński – senior – okręt „AmericoScipione”, okręt H.M.S. „Saumarez”, samolot MiC-15

- Rafał Tchórzewski – junior – samolot MiC-15

- Łukasz Książek – junior – samolot „Lysander”, samolot A-6 „Intruder”

- Bernard Tomasik – senior – czołg „Krab”, samolot MiC-17. Żaden z modelarzy nie zakwalifikował się do

konkursu.


24-25.10. 2009r. – IV Lubelskie Spotkania Modelarskie w Lublinie

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – wyróżnienie za samolot MiC-15


14-15.11.2009r. – IX Krasnostawskim Konkursie o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz w Konkursie Modeli

Kartonowych i Plastikowych.

Udział wzięli:

- Władysław Orzeł – senior – zdobył III miejsce za samolot „Albatros” D III

- Bernard Tomasik – senior – zdobył III miejsce za figurki „Grupa Antyterrorystyczna”, III miejsce za samolot

J-5

- Paweł Janczarek – senior – zdobył I miejsce za działa samobieżne „Dragon”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył III miejsce za okręt „Giuseppe Garibaldi”

- Łukasz Książek – junior – zdobył I miejsce za samolot „Wildcat”, II miejsce za odrzutowiec A-6 „Intruder”

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył I miejsce za odrzutowiec MiC-15

- Hubert Rozwód – młodzik – zdobył III miejsce za samolot Me-263

05-06.12. 2009r. – IV Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora G.O.K w Gołębiu

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył II miejsce za samolot MiC-15 + puchar

- Łukasz Książek – junior – zdobył I miejsce za samolot „Lysander”, III miejsce za samolot F-18 „Hornet”,

I miejsce za samolot "Wildcat" , II miejsce za odrzutowiec A-6 "Intruder"

- Bernard Tomasik – senior – zdobył I miejsce za samolot J-5

- Hubert Rozwód – młodzik – zdobył I miejsce za samolot Me-263

- Paweł Janczarek - senior - zdobył I miejsce za działo samobierzne "Dragon"

- Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt "Giuseppe Garibaldi"

- Rafał Tchórzewski - junior - zdobył I miejsce za odrzutowiec MiG - 15

- Hubert Rozwód - młodzik - zdobył III miejsce za samolot MI - 263


Sezon 2008/07

28-30.03.2008 - V Ogólnopolski Konkurs - Wystawa modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zdobył III miejsce za samolot "Magister", II miejsce za samolot "Tormado"

- Łukasz Książek - młodzik - zdobył I miejsce za rakietę "Diament", III miejsce za samolot MIG-17

- Bernard Tomasik - senior - zdobył VII miejsce za samolot JAR-80

- Andrzej Galiński - senior - zdobył I miejsce za samolot U-2R

- Stanisław Śliwiński - senior - zdobył II miejsce za samolot "Albatros", III miejsce za okręt "Akitsuhima"


18-20.04.2008 - XII Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych w Kraśniku

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zdobył I miejsce za samolot "Magister", I miejsce za samolot "Tormado"

- Piotr Tchórzewski - młodzik - zdobył III miejsce za samolot P-39 "Airacobra"

- Łukasz Książek - młodzik - zdobył II miejsce za samolot MIG-17, III miejsce za samolot Ła-7

- Stanisław Śliwiński - senior - zdobył III miejsce za samolot "Albatros"

- Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt H.M.S. "Belfast"


25-27.04.2008 - II Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zdobył I miejsce za samolot "Magister"

- Łukasz Książek - młodzik - zdobył II miejsce za samolot PWS-33 "Wyżeł"

- Bernard Tomasik - senior - zdobył III miejsce za samolot JAR-80

- Stanisław Śliwiński - senior - zdobył III miejsce za śmigłowiec "Trzmiel"

- Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za samolot U-2R


19 – 21.09.2008 r. - XIII Ogólnopolskie Zawody Modeli Kartonowych o Puchar „Trzech Zapór Rzeki Soły”

w Porąbce

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 4 miejsce samolotem „Tornado” IDS

- Łukasz Książek – junior – zdobył 5 miejsce za samolot „Wildcat”

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 9 miejsce za samolot Fokker Dr 1.

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 10 miejsce za samolot „Karaś”

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 6 miejsce za okręt U.S.S. „Indianapolis”


24 – 26.10.2008 r. - III Lubelskie Spotkania Modelarskie

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył wyróżnienie za samolot „Tornado” IDS

- Łukasz Książek – junior – zdobył wyróżnienie za samolot „Wildcat”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył wyróżnienie za samolot „Barracuda”


27.10 – 09.11.2008 r. - III Lubelski Festiwal Militarnych Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

- Łukasz Książek – junior – zdobył 1 miejsce za samolot „Wildcat”

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 2 miejsce za samolot „Tornado” IDS

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za samolot P-23 „Karaś”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 1 miejsce za samochód BM-13 „Katiusza” oraz 2 miejsce za czołg OT – 134

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 1 miejsce za budowlę „Twierdza Samotnia”, 3 miejsce za okręt

„Akitsuchima”, 3 miejsce za samochód „Tarpan” oraz 1 miejsce za rakietę Wibrator


14-16.11.2008 r. - VII Wojewódzki Krasnostawski Konkurs o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz Konkurs

Modeli Kartonowych i Plastikowych

Udział wzięli:

- Łukasz Książek – junior – zdobył 3 miejsce za samolot PWS „Wyżeł”, wyróżnienie za samolot „Wildcat”,

wyróżnienie za samolot MIG – 17 oraz Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego za najlepszy model „Małego

Modelarza”

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 3 miejsce za budowlę „Twierdza Samotnia”, 3 miejsce za okręt

„Akitsuchima”, 2 miejsce za samolot JK – 1 „Trzemiel” oraz wyróżnienie za rakietę „Pochwicz”

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 1 miejsce za samolot „Tornado” IDS

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 2 miejsce za samolot P-23 „Karaś”

- Paweł Janczarek – senior – zdobył 2 miejsce za samochód BM-13 „Katiusza”, oraz 3 miejsce za czołg T26C

- Andrzej Galiński – senior – zdobył 2 miejsce za okręt „Indianapolis”


06-07.12.2008 r. - III Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu

Udział wzięli:

- Łukasz Krążek – junior – zdobył 1 miejsce za samolot „Wildcat” oraz 2 miejsce za samolot MIG – 17

- Rafał Tchórzewski – junior – zdobył 1 miejsce za samolot „Tornado” IDS

- Stanisław Śliwiński – senior – zdobył 3 miejsce za samochód „Tarpan”, 3 miejsce za okręt „Akitsuchima” oraz

3 miejsce za budowlę „Sławojka”

- Władysław Orzeł – senior – zdobył 3 miejsce za samolot P-23 „Karaś”


16-18.03.2007 – IV Ogólnopolski Konkurs – Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Robert Stawecki - senior - zdobył I miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”,

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył III miejsce za samolot „Camel”,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył II miejsce za okręt HMS „Belfast”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył I miejsce za samolot Me-109G,

- Kuba Gogół - junior - zdobył I miejsce za okręt ORP „Podhalanin”, oraz III miejsce za samolot He-100,


20-22.04.2007 – XI Ogólnopolski Konkurs-Wystawa Modeli Plastikowych i Kartonowych w Kraśniku

Udział wzięli:

- Robert Stawecki – senior – zdobył I miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”,

- Tomasz Tarnogórski – senior – zdobył III miejsce za pojazd szynowy MBW-2,

- Bernard Tomasik – senior – zdobył VI miejsce za samolot Jak-9P,

- Andrzej Galiński – senior – zdobył II miejsce za okręt HMS „Belfast”,

- Kuba Gogół – junior - zdobył I miejsce za okręt ORP „Podhalanin"


27-29.04.2007 – Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych Świdnik 2007 w Świdniku

Udział wzięli:

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył II miejsce za pojazd szynowy MBW-2,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył II miejsce za okręt HMS „Belfast”,

- Bernard Tomasik - senior - zdobył VIII miejsce za samolot Jak-9P

- Robert Stawecki - senior - zdobył II miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”, III miejsce za samolot P-50

„Jastrząb”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył II miejsce za samolot Me-109G,

- Kuba Gogół - junior - zdobył IV miejsce za samolot He-100, wyróżnienie za okręt ORP „Podhalanin”


26-27.05.2007 – X Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu

Udział wzięli:

- Robert Stawecki - senior - zdobył II miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”,

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył III miejsce za pojazd szynowy „Striemitielnyj”,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył IV miejsce za okręt HMS „Belfast”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył I miejsce za samolot Me-109G,

- Kuba Czogół - junior zdobył I miejsce za okręt ORP „Podhalanin”,


14-16.09.2007 - XII Ogólnopolskie Zawody Modeli Kartonowych o Puchar "Trzech Zapór Rzeki Soły" w Porąbce

Udział wzięli:

- Bernard Tomasik - senior - zdobył VII miejsce za samolot "Hurricane MK II B"

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył VI miejsce za drezynę "Striemitielnyj"

- Robert Stawecki - senior - zdobył VI miejsce za budowlę "Świątynia Zeusa"

- Andrzej Galiński - senior - zdobył V miejsce za okręt H.M.S. "Belfast"

- Jakub Gogół - junior - zdobył X miejsce za okręt O.R.P. "Podchalanin"


26-28.10.2007 - II Lubelskie Spotkania Modelarskie

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - junior - zdobył I miejsce za samolot Jak-55

- Andrzej Galiński - senior - zdobył II miejsce za okręt "Emden"


9-11.11.2007 - III Krasnostawski Konkurs o Grand Prix "Małego Modelarza" oraz Konkurs Modeli Kartonowych

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zdobył II miejsce za samolot Jak-55

- Jakub Gogół - junior - zdobył I miejsce za samolot He-100, II miejsce za okręt O.R.P. "Podchalanin"

- Robert Stawiński - senior - zdobył III miejsce za samolot Camel F-1, I miejsce za samolot "Airacobra"

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył III miejsce za drezynę „Striemitielnyj”  

- Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt H.M.S. "Sheffield"


01-02.12.2007 - II Konkurs Modeli Kartonowych o Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zdobył II miejsce za samolot Jak-55

- Jakub Gogół - junior - zdobył II miejsce za samolot He-100, I miejsce za okręt O.R.P. "Podchalanin"

- Andrzej Galiński - senior - zdobył III miejsce za okręt H.M.S. "Sheffield"


Sezon 2006/05

24-26.02.2006 - III Rudzkie Zawody o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska Modeli Kartonowych

i Plastikowych - Wystawa klasy "C" w Rudzie Śląskiej

Udział wzięli:

- Andrzej Galiński - senioir - klasa "C" - zajął IV miejsce za okręt H.M.S. "Abdiel", zajął III miejsce za okręt

"Isuzu"


10-24.03.2006 - I Powiatowy Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku.

Udział wzięli:

- Kuba Gogół - młodzik - zajął I miejsce za samolot He-100.

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zajął II miejsce za samolot "Harrard".

- Maciej Frączek - młodzik - zajął III miejsce za samolot Łagg - 3.

- Henryk Bińczyk - senior - zajął I miejsce za samolot PWS-A, I miejsce za samolot CSS-10A, III miejsce za czołg

T-34.

- Konrad Czubek - senior - zajął III miejsce za samolot Jak-52, II miejsce za kościół "Wang".

- Artur Rożek - senior - zajął I miejsce za czołg "Merkara".


23-26.03.2006 - III Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Kuba Gogół - młodzik - zajął I miejsce za samolot He-100.

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zajął III miejsce za samolot "Harrard".

- Henryk Bińczyk - senior - zajął I miejsce za samolot PWS-A, , III miejsce za czołg T-34.

- Konrad Czubek - senior - zajął III miejsce za kościół "Wang".

- Jola Bińczyk - młodzik - zajęła III miejsce za budowlę "Darłowo".


21-23.04.2006 - X Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Kraśniku

Udział wzięli:

- Rafał Tchórzewski - młodzik - zajął II miejsce za samolot "Harrard".

- Kuba Gogół - młodzik - zajął IV miejsce za samolot He-100.

- Tomasz Tarnogórski - senior - zajął II miejsce za drezynę "Striemitielnyj".

- Robert Stawecki - senior - zajął II miejsce za budowlę "Świątynia Zeusa".

- Andrzej Galiński - senior - zajął II miejsce za samolot "Lighining".


13-16.06.2006 - Puchar Polski Modeli Kartonowych "Mały Modelarz" w Lublinie

Udział wzięli:

- Henryk Bińczyk - senior - zajął I miejsce za samolot PWS-A, , I miejsce za czołg T-34.


16-18.06.2006 - V Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych o Złotą Statuetkę "Asa PiK"

w Lublinie

Udział wzięli:

- Robert Stawecki - senior - zajął II miejsce za budowlę "Świątynia Zeusa".

- Tomasz Tarnogórski - senior - zajął III miejsce za drezynę "Striemitielnyj".

- Andrzej Galiński - senior - zajął I miejsce za okręt U.S.S. "Oakland", II miejsce za samolot "Lightining".


15-17.09.2006 - XI Ogólnopolskie Zawody Modeli Kartonowych o Puchar „Trzech Zapór Rzeki Soły” w Porąbce

Udział wzięli:

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył 2 miejsce za pojazd szynowy – Wagon pancerny MBW-2,

- Robert Stawecki - senior - zdobył 3 miejsce za samolot P-50 „Jastrząb”,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył IV miejsce za okręt „Königsberg”, oraz VIII miejsce za samolot odrzutowy

S-3A „Viking”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył VI miejsce za samolot Me-109G2,

- Kuba Gogół - młodzik - zdobył VI miejsce za okręt ORP „Podhalanin”


13-15.10.2006 – I Lubelskie Spotkania Modelarskie

Udział wzięli:

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył III miejsce za pojazd szynowy Wagon pancerny MBW-2,

- Robert Stawecki - senior - zdobył III miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył I miejsce za samolot „Lightning”, zdobył IV miejsce za okręt „Königsberg”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył I miejsce za samolot Me-109G,

- Kuba Gogół - młodzik - zdobył I miejsce za okręt ORP „Podhalanin”, oraz II miejsce za samolot He-100,

- Rafał Tchórzewski - młodzik – zdobył III miejsce za samolot „Harvard”


03-05.11.2006 – VI Krasnostawski Konkurs o Grand Prix „Małego Modelarza” oraz Konkurs Modeli

Kartonowych

Udział wzięli:

- Robert Stawecki - senior - zdobył III miejsce za budowlę „Świątynie Zeusa”,

- Tomasz Tarnogórski - senior - zdobył IV miejsce za pojazd szynowy - Wagon pancerny MBW-2,

- Andrzej Galiński - senior - zdobył VI miejsce za okręt „Königstiger”,

- Mariusz Stawecki - junior - zdobył II miejsce za samolot Me-109G,

- Kuba Gogół - młodzik - zdobył II miejsce za okręt ORP „Podhalanin”, oraz II miejsce za samolot He-100


03-05.03.2005 - II Ogólnopolski Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lublinie

Udział wzięli:

- Artur Rożek (senior) - zdobył III miejsce za czołg "Königstiger".

- Henryk Bińczych (senior) - zdobył III miejsce za samolot "Raiden"

- Robert Stawecki (junior) - zdobył II miejsce za "Świątynię Zeusa" i I miejsce za okręt S-2 "Wilczur"

- Jolanta Bińczyk (młodzik) - zdobyła II miejsce za osadę "Biskupin".


15-17.04.2005 - IX Ogólnopolski Konkurs i Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Kraśniku

Udział wzięli:

- Artur Rożek (senior) - zdobył II miejsce za Statek kosmiczny i III miejsce za czołg "Königstiger".

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył I miejsce za samolot S-3A "Viking", I miejsce za okręt "Conte di Cavor".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył II miejsce za "Świątynię Zeusa".

- Marcin Korybski (młodzik) - zdobył I miejsce za samolot "Spitefire".

- Maciej Frączek (młodzik) - zdobył II miejsce za samolot Łagg-3.

- Jolanta Bińczyk (młodzik) - zdobyła II miejsce za osadę "Biskupin".


20-22.05.2005 - III Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych o Złotą Statuetkę "Asa PiK"

w Lublinie

Udział wzięli:

- Henryk Bińczyk (senior) - zdobył I miejsce za samolot "Raiden".

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył I miejsce za samolot S-3A "Viking".

- Kuba Gogół (młodzik) - zdobył I miejsce za samolot F-44 "Corsair".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył II miejsce za "Świątynię Zeusa".

- Maciej Frączek (młodzik) - zdobył II miejsce za samolot Łagg-3.

- Marcin Korybski (młodzik) - zdobył III miejsce za samolot "Spitefire".


06-23.05.2005 - Wystawa Modeli Kartonowych i Plastikowych w Świdniku Pracownia Modeli Kartonowych

i Plastikowych

MOK wystawił:

- 29 okrętów

- 14 samolotów

- 2 budowle

- 2 czołgi


16-18.09.2005 - X Jubileuszowe Zawody Modeli Kartonowych o Puchar "Trzech Zapór Rzeki Soły w Porąbce

Udział wzięli:

- Henryk Bińczyk - senior - zajął II miejsce za samolot CSS-10, 8 miejsce za samolot PWS-A.

- Andrzej Galiński - senior - zajął III miejsce za samolot "Lighining", 6 miejsce za okręt H.M.S. "Abdiel".

- Kuba Gogół - młodzik - zajął 8 miejsce za samolot F-4 "Corsair".


04-06.11.2005 - Ogólnopolski Konkurs o Grand Prix "Małego Modelarza" oraz Konkurs Modeli Kartonowych

w Krasnymstawie

Udział wzięli:

- Henryk Bińczyk - senior - zajął I miejsce za samolot PWS-A, I miejsce za samolot C-202 "Folgore".

- Artur Rożek - zajął I miejsce za czołg "Königstiger".

- Andrzej Galiński - senior - zajął I miejsce za samolot "Lighining", III miejsce za okręt H.M.S. "Abdiel"

- Kuba Gogół - młodzik - zajął III miejsce za samolot "Hamden".

- Jola Bińczyk - młodzik - zajęła III miejsce za budowlę "Biskupin".


Sezon 2004/03

17-19.09.2004 - IX Ogólnopolskie Zawody Modeli Kartonowych o Puchar "Trzech Zapór Rzeki Soły" w Porąbce

Udział wzięli:

- Henryk Bińczych (senior) - zdobył III miejsce za samolot P-50 "Jastrząb".

- Artur Rożek (senior) - zdobył II miejsce za czołg "Königstiger".

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył V miejsce za okręt U.S.S. "Gambier Bay".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył IV miejsce za okręt O.R.P. "Ślązak".


25-29.09.2004 - X Jubileuszowy Kielecki Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych w Kielcach

Udział wzięli:

- Artur Rożek (senior) - zdobył IV miejsce za czołg "Königstiger".

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył II miejsce za okręt U.S.S. "Gambier Bay".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył II miejsce za okręt O.R.P. "Ślązak".


12-14.11.2004 - IV Krasnostawski Konkurs Grand Prix "Małego Modelarza" oraz Konkurs Modeli Kartonowych.

Udział wzięli:

- Henryk Bińczych (senior) - zdobył I miejsce za samolot "Raiden" oraz I miejsce za samolot CSS-10A.

- Artur Rożek (senior) - zdobył III miejsce za czołg "Merkava".

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył I miejsce za samolot "Super Enterdart".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył I miejsce za okręt O.R.P. "Ślązak", II miejsce za samolot P-50 "Jastrząb".

- Michał Dolina (junior) - zdobył II miejsce za samolot Ła-5FN


18-20.11.2004 - VII Konkurs - Wystawa Modeli Kartonowych i klasa "NAVIGA" C w Niemcach

Udział wzięli:

- Artur Rożek (senior) - zdobył I miejsce za czołg "Merkava".

- Henryk Bińczych (senior) - zdobył III miejsce za samolot CSS-10A.

- Andrzej Galiński (senior) - zdobył I miejsce za samolot "Super Enterdart"oraz II miejsce za okręt U.S.S.

"Gambler Bay".

- Robert Stawecki (junior) - zdobył I miejsce za okręt O.R.P. "Ślązak"

- Michał Dolina (junior) - zdobył II miejsce za samolot Ła-5FN

Galeria zdjęć: