Pilates ART Zdrowy Kręgosłup

Zajęcia o charakterze prozdrowotnym przeznaczone dla osób dorosłych chcących popracować nad swoją postawą, świadomością ciała i elastycznością.

Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu, dźwiganie – wszystko wpływa na kręgosłup, zazwyczaj prowadząc do pleców płaskich w odcinku lędźwiowym, bądź zaokrąglonych w odcinku piersiowym. Przeciążony kręgosłup najczęściej kończy się dolegliwościami bólowymi. Warto zadbać o profilaktykę: rozluźnić napięte mięśnie (np. barki, kark), wzmocnić osłabione partie, zlikwidować napięcia w ciele, poprawić zakres ruchu w stawach.

Podczas treningu instruktor uczy także prawidłowego używania mięśni dna miednicy. Ważnym elementem są również ćwiczenia oddechowe i relaksacja.

Zajęcia prowadzone są w wolnym tempie, dostosowanym do uczestników zajęć. Kluczowa jest technika i właściwa postawa ciała, a nie ilość powtórzeń.

Harmonogram zajęć:

UWAGA!

Zajęcia Pilates Art Zdrowy Kręgosłup nie odbędą się w piątek 19 kwietnia oraz w środę 24 kwietnia. Zostaną odrobione w piątek 26 kwietnia oraz środę 8 maja poprzez przedłużenie o 30 minut. W niedzielę 12 maja o godzinie 19.00 odbędą się dodatkowe zajęcia (w pracowni tanecznej CK). 


środa: godz. 20.10 - sala przy  ul. Wyszyńskiego 14 II P (sala zespołu Leszczyniacy)
piątek: godz. 20.30 - sala taneczna MOK

Instruktor - Marta Szczecina-Nowosad