Teatr Puk-Puk

Aktualności

Nabór zakończony.


Zakończyliśmy kolejny sezon artystyczny!

19 czerwca podczas finału artystycznego zaprezentowaliśmy dwa nowe spektakle: „Sen o żeglarzach”, „Baśń o Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”. Przedpremierowo zagraliśmy również sztukę „U Janka na urodzinach”. Pokazaliśmy również fragment nowego spektaklu grupy młodzieżowej pt. „Łódeczka”. Dla wielu osób występ tego dnia, był scenicznym debiutem. Nasz teatr się rozrósł i liczył około 60 osób.

Dwie najstarsze grupy podróżowały po Polsce ze swoimi „starymi” spektaklami.

Grupa licealna zdobyła na początku czerwca 2018r. III nagrodę na X Ogólnopolskich i I Międzynarodowych Prezentacjach Teatrów Poszukujących o nagrodę im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim za spektakl „Głusi”. W festiwalu brały udział grupy z Polski, Ukrainy i Węgier. W jury festiwalu zasiadali: Jan Peszek, Anna Jamrozek – Sowa, Bogdan Renczyński, Janusz Pokrywka, Czesław Drąg.

Grupa najstarsza i licealna nagrodzona została pierwszą nagrodą za spektakl „Głusi” i „Wnętrze na VII Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych i Dorosłych „Trybuna teatru” w Piotrkowie Trybunalskim, jesienią 2017r.

Teraz przyszła zasłużona wakacyjna przerwa. Do „pracy” wracamy we wrześniu, by znów zgłębiać tajniki teatru i przecierać festiwalowe szlaki.

W programie stałych zajęć teatru znalazły się  m.in.:

ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, zabawy i gry improwizacyjne, wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej, sceny dialogowe, elementarne zadania aktorskie, zajęcia z interpretacji tekstu, animacji lalki i przedmiotu, ćwiczenia w budowaniu postaci, wspólne tworzenie spektakli.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Marjasiewicz.

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA GALERII ZDJĘĆ Z NASZYCH NOWYCH SPEKTAKLI.