Teatr Puk-Puk

Aktualności

Wyruszyliśmy w Polskę z nowym spektaklem pt. „Głusi”. Młodsza grupa teatru zaprezentowało go podczas 35. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych „Centrum” w Łodzi, które trwały w dn. 21 – 23.04.2017r. Zespół zdobył II nagrodę. Przedstawienia oceniało jury w składzie: Jadwiga Sącińska, Jan Peszek, Dariusz Leśnikowski.

26 kwietnia teatr zaprezentował się podczas XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych „Żyć pełnią” w Świdniku. Impreza nie miała charakteru konkursowego. Każdy z zespołów otrzymał wyróżnienie. Spektakle oceniała Rada Konsultantów w składzie: Michał Stanowski, Barbara Kasprzak, Katarzyna Marjasiewicz. Omówienia wszystkich spektakli odbyły się w Miejskim Centrum Profilaktyki 27.04.2017r. Nasz teatr otrzymał wyróżnienie
za dojrzałość formy teatralnej, dobry warsztat aktorski oraz świadomość i głęboką refleksję na temat poruszanych problemów w spektaklu „Głusi”.
Ponadto, za stworzenie postaci scenicznych, Rada Konsultantów wyróżniła Ewę Białą i Zofię Gołaj, oraz Karola Skwarczyńskiego za osobność sceniczną.

27 kwietnia teatr uczestniczył w 40. Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych w Lublinie. Teatr otrzymał I nagrodę za autorską wizję konfliktu międzypokoleniowego oraz za polifoniczną energetyczność spektaklu połączoną z niezwykłą wrażliwością wykonawców na rytm oraz muzyczność przedstawienia pt. „Głusi”,. W jury konkursu zasiadali: Łukasz Witt – Michałowski, Jerzy Kukawski, Renata Adamczewska. Wyróżnienie za osobowość sceniczną otrzymał Karol Skwarczyński.

Starsza grupa zespołu w dn. 19 – 21.05.2017r. pokaże natomiast widowisko „Wnętrze” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, w którym biorą udział również teatry zawodowe. W dn. 09.05. 2017r. zaprezentuje się natomiast na Wojewódzkim Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie

 

W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

Poniedziałki

17.00 – 19.00 – grupa gimnazjalna

19.00 – 21.00 – grupa licealna

W programie zajęć m.in.:

ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, zabawy i gry improwizacyjne, wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej, sceny dialogowe, elementarne zadania aktorskie, zajęcia z interpretacji tekstu, ćwiczenia w budowaniu postaci, wspólne tworzenie spektakli.

W repertuarze:

Spektakl „Głusi” (widowisko dla młodzieży i dorosłych)

Bohaterami widowiska są młodzi ludzie, których połączyła teatralna pasja. Akcja toczy się podczas ich uczestnictwa w próbie spektaklu, który wspólnie tworzą. Spektakl pokazuje relacje młodych ludzi z rodzicami, a także teatralną pasję odgrywanych przez aktorów postaci. Bohaterowie sztuki , buntują przeciwko otaczającej ich rzeczywistości, zakazom i nakazom, które ograniczają ich wolność. Walczą o swoje prawa do szczęścia oraz szacunek dla własnych zainteresowań i pasji. Mówią własnym językiem o problemach, które ich dotyczą.

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
muzyka: zespół, autorzy różni
obsada: Ewa Biała, Maja Biała, Julia Bartosiewicz, Zofia Gołaj, Aleksandra Gwarda, Katarzyna Misiak, Antola Sadło, Kinga Wojciechowska, Jagoda Żurek, Adam Fałdyga, Patryk Kwiatuszewski, Karol Mazurek, Karol Skwarczyński, Mateusz Wszelaki, Michał Zuch

Spektakl „Wnętrze” (widowisko dla młodzieży i dorosłych)

Spektakl „Wnętrze” to kilka różnych historii o miłości,  prezentacją różnych sposobów jej postrzegania. To opowieść o jej wszechobecności, prostocie, pięknie, ale także o jej braku i bólu, jaki potrafi ze sobą nieść.

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
muzyka: Bartłomiej Abramowicz, Monika Kowalczyk, anonimowi twórcy ludowi
teksty piosenek: Katarzyna Marjasiewicz, Monika Kowalczyk
obsada: Paulina Dziachan, Sylwia Kośka, Monika Kowalczyk, Łucja Mucha, Anna Żurek,  Arkadiusz Klej, Maciej Piasecki