Teatr Puk-Puk

Aktualności


Graliśmy!

Na 40. Konfrontacjach Teatrów Małych Form “Biesiada teatralna” w Horyńcu. 14 – 17 lutego 2019 r. – spektakl “A na jutro tort u Jana”.


Co u nas słychać?

W sobotę 17.11.2018 r. Teatr Puk – Puk uczestniczył w Jesiennych Spotkaniach Teatralnych w Trawnikach. Prezentowaliśmy tam spektakl “Baśń o Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”. Spotkania nie mają formy konkursu, prezentują się w trakcie ich trwania teatry dziecięce i młodzieżowe z całej Lubelszczyzny.

W dn. 23 – 25.11.2018 r. najstarsza grupa teatru weźmie udział w Festiwalu „Trybuna Teatru” w Piotrkowie Trybunalskim. To pierwsza wyprawa z nowym spektaklem zespołu.

Aktualnie wszystkie grupy, a jest ich w tym roku pięć, pracują nad teatralnym warsztatem. Grupa młodzieżowa tworzy autorski spektakl pt. „Łódeczka”.

W programie stałych zajęć teatru:

Ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, zabawy i gry improwizacyjne, wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej, sceny dialogowe, elementarne zadania aktorskie, zajęcia z interpretacji tekstu, animacji lalki i przedmiotu, ćwiczenia w budowaniu postaci, wspólne tworzenie spektakli. Zajęcia prowadzi Katarzyna Marjasiewicz.

ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA GALERII ZDJĘĆ Z NASZYCH SPEKTAKLI.


Nabór zakończony.


Zakończyliśmy kolejny sezon artystyczny!

19 czerwca podczas finału artystycznego zaprezentowaliśmy dwa nowe spektakle: „Sen o żeglarzach”, „Baśń o Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce”. Przedpremierowo zagraliśmy również sztukę „U Janka na urodzinach”. Pokazaliśmy również fragment nowego spektaklu grupy młodzieżowej pt. „Łódeczka”. Dla wielu osób występ tego dnia, był scenicznym debiutem. Nasz teatr się rozrósł i liczył około 60 osób.

Dwie najstarsze grupy podróżowały po Polsce ze swoimi „starymi” spektaklami.

Grupa licealna zdobyła na początku czerwca 2018 r. III nagrodę na X Ogólnopolskich i I Międzynarodowych Prezentacjach Teatrów Poszukujących o nagrodę im. Tadeusza Kantora w Wielopolu Skrzyńskim za spektakl „Głusi”. W festiwalu brały udział grupy z Polski, Ukrainy i Węgier. W jury festiwalu zasiadali: Jan Peszek, Anna Jamrozek – Sowa, Bogdan Renczyński, Janusz Pokrywka, Czesław Drąg.

Grupa najstarsza i licealna nagrodzona została pierwszą nagrodą za spektakl „Głusi” i „Wnętrze na VII Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych i Dorosłych „Trybuna teatru” w Piotrkowie Trybunalskim, jesienią 2017 r.

Teraz przyszła zasłużona wakacyjna przerwa. Do „pracy” wracamy we wrześniu, by znów zgłębiać tajniki teatru i przecierać festiwalowe szlaki.

W programie stałych zajęć teatru znalazły się  m.in.:

ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, zabawy i gry improwizacyjne, wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej, sceny dialogowe, elementarne zadania aktorskie, zajęcia z interpretacji tekstu, animacji lalki i przedmiotu, ćwiczenia w budowaniu postaci, wspólne tworzenie spektakli.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Marjasiewicz.