Zespoły muzyczne

Poniedziałek

17.00 – 19.00 - Zajęcia indywidualne

19.00 – 21.00 - Klinika Werblowa 

 

Wtorek

17.00 – 21.00 - Generator 

 

Czwartek

17.00 – 21.00 - Pastwisko 

 

Piątek

17.00 – 21.00 - Muchachos 

 

Sobota

10.00 – 14.00 - Krówki 

 

Zajęcia odbywają się w pracowni muzycznej (0/25).

Tomasz Deutryk

 

Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 17 lat, pod okiem Leszka Mazura, a następnie kontynuował naukę w Szkole Muzycznej w Świdniku w klasie Andrzeja Pochodyło. Pierwsze kroki na profesjonalnych scenach stawiał z zespołem Dżabu Czanachczi (punk, post – punk oraz muzyka autorska do spektakli teatralnych). Jednocześnie grał z zespołem Bloo Zbir (funk), Scewed Up (legenda polskiej sceny punkowej) Koolor Squad (acid jazz), Rewelersi (poezja śpiewana) oraz Teksasy blues.

Był prekursorem współpracy żywego instrumentu z DJ-ami na scenach klubowych całego kraju oraz współtwórcą elektronicznego składu Plastelina. Współpracował również m.in. z : Jolką Sip, Marcinem Różyckim, Dzidką Muzolf, Dianą Świder.

Rewelacyjny nauczyciel gry na perkusji. Obecnie współpracuje z zespołem Lubelska Federacja Bardów (poezja śpiewana) oraz Sex Machine Band (funk). W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt studyjnych i koncertowych.

Zajęcia bez ograniczeń wiekowych, mają na celu podniesienie umiejętności technicznych i scenicznych uczestniczących zespołów oraz przygotowanie do pracy w studiach nagrań.

W ramach zajęć odbywa się "Klinika werblowa", cykl zajęć bez ograniczeń wiekowych dla perkusistów posiadających podstawowe umiejętności techniczne. Ich celem jest podniesienie i doskonalenie umiejętności technicznych gry na werblu.

Zespół The Backstage powstał w Świdniku w kwietniu 2017 roku. Przez następne kilka miesięcy - aż do kwietnia 2018 roku - skład zespołu nieustannie się zmieniał. W aktualnym składzie, czyli na perkusji - Jakub Kawalerski, na wokalu oraz gitarze basowej - Mateusz Kulczyński, a także Michał Bednarz na gitarze elektrycznej, występuje od maja 2018 roku. Formacja inspiruje się twórczością takich sław jak: Green Day, Red Hot Chili Peppers, Frank Zappa, oraz Nirvana. Mimo, iż zespół zaczynał od grania coverów i aranżowania piosenek innych zespołów, aktualnie pracuje nad własnym materiałem, a w styczniu 2018 r. miał premierę na żywo ich pierwszy singiel zatytułowany “One of a Kind”, którego studyjna wersja ukazała się 8 kwietnia 2018 roku. Grupa nieustannie tworzy nowe utwory oraz w niedalekiej przyszłości planuje wydanie EPki z autorskim materiałem. Zespół w swojej twórczości łączy elementy rocka, punku i rapu.

Koncerty The Fudges:

- oprawa muzyczna TEDx Youth Lublin 2016

- wyróżnienie dwóch członków zespołu podczas Przeglądu Muzyki Różnej Staś 2016

- występ podczas WOŚP 2016 i 2017

- występ podczas Dni Świdnika 2016 oraz Majówki 2016 - oprawa muzyczna TEDx Youth Lublin 2016

- oprawa muzyczna „Bo w Musicalu musi być fun”

- koncerty na Moście Kultury w Lublinie

 

Koncerty Muchachos:

- koncert charytatywny „People Help The People”

- Świdnicka Majówka 2014r.

- Świdnicka Majówka 2015r.

- V Festiwal Miast Partnerskich 2016r.

- Dni Świdnika 2014r.

- Dni Świdnika 2015r.

- Dni Świdnika 2016r.

- Wojewódzki konkurs „VII TALENT”

– wyróżnienie - XXIII finał WOŚP - XXIV finał WOŚP - XXV finał WOŚP

- Występ na Letniej Scenie Bychawskiego Centrum Kultury 2016r.

- III Koncert charytatywny dla Franka Kołodzieja

Galeria zdjęć: