Aktualny Przegląd Filmowy

dołącz do drużyny kina Lot

 • Powrót Bena

  Do spokojnego domu w małym miasteczku w przededniu świąt, niespodziewanie wraca nastoletni syn-narkoman. Był on na odwyku i właśnie wyszedł na wigilijną przepustkę. Od tego momentu bożonarodzeniowa sielanka nagle zmienia się w istną szopkę.

  W kinie 5 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja USA
  Czas trwania 103 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Peter Hedges
  Wersja 2D
 • Kraina wielkiego nieba

  Nominowani do Oskara rewelacyjni Carey Mulligan oraz Jake Gyllenhall w zachwycająco pięknym debiucie Paula Dano na podstawie bestsellerowej powieści „Wildlife” Richarda Forda, laureata Nagrody Pulitzera. Film „Kraina wielkiego nieba” to wzruszający dramat opowiadający o małżonkach, którzy zmagają się z kryzysem w związku.

  W kinie 7 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja USA
  Czas trwania 104 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Paul Dano
  Wersja 2D
 • Anioł

  Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazję by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępce Ramona, do głosu dochodzi ciemniejsza strona jego natury.

  W kinie 9 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja Argentyna, Hiszpania
  Czas trwania 115 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Luis Ortega
  Wersja 2D
 • Green Book

  Mahershala Ali (nagrodzony Oscarem za tę rolę) jako wybitny muzyk i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Obsypana nagrodami historia nieprawdopodobnej przyjaźni. Wielki zwycięzca Oskarów (najlepszy film, scenariusz oryginalny oraz już wspomniana najlepsza rola drugoplanowa).

  W kinie 10 kwietnia 2019 godz.19:30
  Produkcja USA
  Czas trwania 130 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Peter Farrelly
  Wersja 2D
 • Kafarnaum

  Rodzice mogą wyrządzić swym dzieciom wiele różnych krzywd, od często fizycznych,  po psychiczne, których echa potomkowie odczuwają nierzadko do samego końca. Co jednak muszą zrobić dziecku rodzice, by to postawiło ich na sali sądowej, pozywając za to, że w ogóle mieli czelność je spłodzić?

  W kinie 13 kwietnia 2019 godz.19:15
  Produkcja USA, Liban
  Czas trwania 120 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Nadine Labaki
  Wersja 2D
 • Mój piękny syn

  Film ten, to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtwardsza wtedy, gdy obaj zaczęli się do siebie oddalić.

  W kinie 14 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja USA
  Czas trwania 111 min
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Felix Van Groeningen
  Wersja 2D
 • Zabawa, zabawa

  Film jest jak kubeł zimnej. Trudno wyrzucić go z umysłu po zobaczenia napisów końcowych. Jest jak rachunek sumienia, nie tylko dla tych, którzy regularnie zaglądają do kieliszka. Trzy kobiety z trzech różnych pokoleń. Każda z nich pije. Zawsze o kieliszek za dużo. Poznajemy je, gdy świat zaczyna się im walić.

  W kinie 23 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 88 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Kinga Dębska
  Wersja 2D
 • Fuga

  Film podejmuje niezwykle ciekawe zagadnienie, wiążące się z tytułową fugą dysocjacyjną. Jest to zaburzenie, które zostaje wywołane np. w wyniku potężnego stresu lub traumy. Skutkuje ono nawet utratą pamięci i stwarzaniem przez mózg kompletnie nowej osobowości. Zaburzenie to dotknęło główną bohaterkę „Fugi” Alicję.

  W kinie 24 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 100 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Agnieszka Smoczyńska
  Wersja 2D
 • Vice

  Film przedstawia losy Dicka Cheneya, który był wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych w czasie obu kadencji Georg’a W. Busha. Twórca nie skupił się jedynie na postaci wiceprezydenta USA lecz pokazał także szeroki obraz tego, jakie jego działania miały wpływ na politykę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale też na całym świecie.

  W kinie 25 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Hiszpania, USA, Wielka Brytania, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  Czas trwania Adam McKay
  Dozwolony od lat 132 min
  Język napisy
  Reżyseria Adam McKay
  Wersja 2D
 • Powrót

  Jest to historia młodej dziewczyny, która uciekła z domu publicznego w Niemczech i wraca do rodziny mieszkającej w małej miejscowości. W konserwatywnej społeczności Urszula spotyka się z wykluczeniem i odseparowaniem. Wstydzi się jej nawet najbliższa rodzina. Ale traktowana jak wyrzutek dziewczyna nie zamierza odgrywać roli ofiary.

  W kinie 29 kwietnia 2019 godz. 19:15
  Produkcja Polska
  Czas trwania 106 min
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Magdalena Łazarkiewicz
  Wersja 2D