Aktualny Przegląd Filmowy

dołącz do drużyny kina Lot

 • Młodość Astrid

  „Młodość Astrid” to nie tylko biografia popularnej pisarki, ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.

  W kinie 6 listopada
  Produkcja Dania, Szwecja
  Czas trwania 123 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Pernille Fischer Christensen
  Wersja 2D
 • Obietnica poranka

  Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy

  W kinie 8 listopada
  Produkcja Francja
  Czas trwania 131 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Eric Barbier
  Wersja 2D
 • Na głęboką wodę

  To historia Donalda Crowhursta, człowieka który z powodu problemów finansowych, decyduje się wziąć udział w samotnym rejsie dookoła świata, gdzie przyznawana jest nagroda pieniężna. Kłopot jednak w tym, że Donald nie ma zawodowego doświadczenia i dość szybko odkrywa, że samotna przeprawa przez morza i oceany jest trudniejsza, niż mógł podejrzewać.

  W kinie 21 listopada
  Produkcja Australia
  Czas trwania 112 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria James Marsh
  Wersja 2D
 • Kochankowie jednego dnia

  Film o miłości, namiętności i nietrwałości związków. W jej centrum sytuuje się trójka bohaterów: 23-letnia Jeanne po bolesnym rozstaniu z chłopakiem zamieszkuje u ojca. Na miejscu okazuje się, że aktualna partnerka mężczyzny jest jej rówieśniczką.

  W kinie 22 listopada
  Produkcja Francja
  Czas trwania 75 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Philippe Garrel
  Wersja 2D
 • Kamerdyner

  Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

  W kinie 1 grudnia
  Produkcja Polska
  Czas trwania 150 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język polski
  Reżyseria Filip Bajon
  Wersja 2D
 • W cieniu drzewa

  Dwa małżeństwa, jedno drzewo i sąsiedzki konflikt, który doprowadza do nieoczekiwanych sytuacji, kiedy wszystkim puszczają nerwy, a dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem.

  W kinie 4 grudnia
  Produkcja Islandia
  Czas trwania 89 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Hafsteinn Gunnar Sigurðsson
  Wersja 2D
 • Księgarnia z marzeniami

  Opowieść o miłości do książek i literatury, a także o marzeniach, które muszą zmierzyć się z ignorancją, zazdrością i fałszywą moralnością. Obraz nakręcono na podstawie nominowanej do Bookera powieści „The Bookshop” autorstwa Penelope Fitzgerald.

  W kinie 7 grudnia
  Produkcja Hiszpania
  Czas trwania 115 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Isabel Coixet
  Wersja 2D
 • Sofia

  Współczesne Maroko, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym

  W kinie 8 grudnia
  Produkcja Francja
  Czas trwania 80 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Meryem Benm'Barek-Aloïsi
  Wersja 2D
 • Dziedziczki

  Refleksyjna opowieść o miłości, radości i potrzebie spełnienia wobec życiowych trudności. Zmysłowy, magnetyczny, emocjonalny film laureat dwóch srebrnych Niedźwiedzi na Festivalu w Berlinie.

  W kinie 11 grudnia
  Produkcja USA
  Czas trwania 97 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria Martha Coolidge
  Wersja 2D
 • Gentleman z rewolwerem

  Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który wcale nie miał ochoty na to, żeby przejść na emeryturę, z więzienia uciekał 30 razy, a rabując banki nigdy nie zapominał o byciu gentlemanem. W tej komedii kryminalnej Robert Reford (w swojej ostatniej roli w karierze) wciela się w Forresta Tuckera, słynnego amerykańskiego

  W kinie 13 grudnia
  Produkcja USA
  Czas trwania 93 min.
  Dozwolony od lat 15
  Język napisy
  Reżyseria David Lowery
  Wersja 2D