piątek, 22 marzec 2013 14:18

Wiemy kto zagra!

Na tę chwilę czekali wszyscy mieszkańcy Świdnika. Po blisko dwóch latach prac, w niedzielę 21 kwietnia nastąpi wielkie otwarcie Centrum Kultury w Świdniku.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, z dniem 1 marca rozpoczęli etap związany z przejmowaniem nowej siedziby. Centrum Kultury zajmuje ponad 2600 mkw. W budynku znajdują się dwie sale mieszczące 350 i 200 osób, a także pracownia Klubu Fantastyki „Obelisk”, wokalno – instrumentalna, plastyczna, taneczna, pracownie muzyczne, sala kameralna przeznaczona do organizacji przedstawień teatralnych czy koncertów, modelarnia, pomieszczenia administracyjne, garderoby, pokój instruktorów, reżyserka.

W przebudowanym kinie „Lot” zlokalizowane zostały kasy, pomieszczenie kinooperatorów, archiwum, magazyn gospodarczy, sala widowiskowa, pokój instruktorów kina, reżyserka oraz projektornia.

Na koncercie inauguracyjnym w dn. 21 kwietnia o godzinie 17.00 oraz 19.30. wystąpi zespół Zakopower, który z powodzeniem łączy muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami oraz rockową estetyką.

Cena biletu: 60 zł

Sprzedaż biletów od 15 kwietnia w kasie kina od godziny 8.30 do 18.00. Wszystkie indywidualne rezerwacje na Zakopower prosimy odebrać w dniach 15 - 16.04.2013. Po tym terminie rezerwacje będą anulowane.

Rezerwacji biletów dokonuje pani Aneta Komsta

od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00

tel. 509 745 004

ZAKOPOWER zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność (ZŁOTA PŁYTA) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych – zwycięstwo, nieznanego wówczas nikomu Zakopower, w Opolu oraz na Top Trendach w 2005. Zespół został dostrzeżony przez Akademię Fonograficzną, która płycie „Music Hal“ przyznała nominacje do Fryderyka aż w sześciu kategoriach!

2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego, albumu – Boso. Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Piosenka zawładnęła również listami przebojów większości rozgłośni radiowych w Polsce na dobre kilka miesięcy, a cała płyta osiągnęła status Potrójnej Platyny. Rok później Album zyskał również uznanie w oczach Akademii Fonograficznej, która przyznała aż 3 nagrody Fryderyk 2012.

Zespół ma tysiące wiernych fanów, dzięki którym regularnie grywa około 100 koncertów rocznie. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie World Music. Zespół zagrał na prestiżowych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD, EUROCULTURED w MANCHESTERZE, w PETERSBURGU oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. Zakopower odwiedził podczas tras klubowych również: Indie (Mumbaj), Maroko, Węgry (Budapeszt A38), Włochy, Niemcy (Kolonia), Chorwację (Zagrzeb, Mocvara), Belgię (Bruksela, Ancienne Belgique), Litwę (Wilno), Białoruś (Mińsk), USA (Chicago, Nowy Jork, New Jersey), Kanadę (Toronto).