poniedziałek, 03 czerwiec 2013 00:00

Koncert „Sama radość” w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zaprasza w dniu 07 czerwca 2013 r. na koncert „Sama radość” w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów o godz. 19:00 w Sali widowiskowo – kinowej Centrum Kultury w Świdniku. Bilety w cenie: 25 zł ulgowy, 30 zł normalny.

Program występu jest ułożony z myślą o jednym tylko koncercie. Z myślą o wyjątkowym spotkaniu z publicznością w nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Tytuł oddaje formę i treść. Będzie wesoło, zabawnie, pogodnie, radośnie, momentami śmiesznie. Będzie wiele piosenek do wspólnego śpiewania, nie tylko dla tych, którzy umieją je na pamięć. Można bez ryzyka błędu powiedzieć, że to program kabaretowy, składający się z utworów zawartych na wielu różnych płytach zespołu, skomponowanych przez LFB do słów własnych, a także do tekstów sławnych Lublinian, takich jak Kazimierz Grześkowiak czy Wincenty Pol.

LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW (zwana w skrócie Federacją) jest formacją estradową proponującą własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypomina piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową. Warte podkreślenia jest, że zarówno muzyka jak i tekst są przeważnie dziełem członków zespołu. Najważniejsze występy w charakterze gwiazdy zanotowała podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, II Festiwalu Piosenki Prawdziwej (Sopot - Opera Leśna), Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy poezję". Z sukcesem koncertowała w Wiedniu, Paryżu, Nowym Jorku, Lwowie, i wielokrotnie w Londynie. Najczęściej jednak w Polsce i ze szczególnym umiłowaniem w lubelskiej Kawiarni Artystycznej Hades. Swoje płyty grupa nagrywała (m. in.) w studio pr. III PR im. Agnieszki Osieckiej i w studio PR Kraków. Wszystkie fonogramy były promowane przez PR, a większość przez TVP pod postacią rejestrowanych koncertów. 
Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. 


Marek Andrzejewski - śpiew, kompozycje, teksty, gitara

Jan Kondrak - śpiew, kompozycje, teksty 

Piotr Selim - śpiew, kompozycje, instrumenty klawiszowe

Jola Sip - śpiew 

Tomasz Deutryk - perkusja 

Krzysztof Nowak - gitara basowa

Stale współpracują: Katarzyna Wasilewska - skrzypce, Piotr Bogutyn - gitara elektryczna.

 

Czytany 3210 razy