wtorek, 18 luty 2014 10:55

Koncert zespołu Forteca

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury na koncert zespołu "Forteca", zorganizowany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

03.03.2014 r., godz. 19:00, sala kameralna Miejskiego Ośrodka Kultury, wstęp wolny!

FORTECA, to zespół z ciekawym pomysłem na muzykę. Rockowo - metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowało się w docelowy przekaz. A nie jest on banalny. Grupa w większości przypadków czerpie teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski, czy F. Konarski. To właśnie historia tego okresu jest jedynym motywem ich twórczości."Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Dlatego: Nie pozwólmy Zapomnieć, Nie pozwólmy Przekłamać, Nie pozwólmy Powtórzyć"