piątek, 16 styczeń 2015 14:50

Walentynki z gwiazdami operetki

MAŁGORZATA DŁUGOSZ - sopran - artystka jest solistką Gliwickiego Teatru Muzycznego w Gliwicach, stale współpracującą z Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Krakowską w Krakowie oraz orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi. Ukończyła Wydział wokalno–aktorski Akademii Muzycznej w Łodzi. Równolegle z kształceniem głosu studiowała pedagogikę wokalną na Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią pani Rossignol w operze „Dyrektor teatru” W.A.Mozarta, w przedstawieniu łódzkiej AM. Jeszcze w czasie studiów związała się na dwa sezony z Warszawską Operą Kameralną. Kolejne sezony, to współpraca z Operą Bałtycką w Gdańsku i z Teatrem Wielkim w Poznaniu . Następnie została zaangażowana do Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie, kierowanego przez Bogusława Kaczyńskiego, gdzie wykonywała m.in. partie: Arseny w „Baronie cygańskim” J. Straussa, Adeli w „Zemście nietoperza” J. Straussa, Joanny – w „Błękitnym zamku” R. Czubatego, Księżnej – w „Ptaszniku z Tyrolu” K. Zellera, Stasi – w „Księżniczce czardasza” E. Kalmana, Hanny w „Wesołej wdówce” F. Lehara, a także role operowe: Frasquity w „Carmen” G. Bizeta, I Damy i Papageny w „Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta. Artystka swój repertuar poszerzyła o partie: Sylwii w „Księżniczce czardasza” E. Kalmana , Rosalindy w „Zemście nietoperza” J. Straussa, Lizy w „Krainie uśmiechu” F. Lehara, hrabiny Maricy w operetce „Hrabina Marica” E. Kalmana, księżniczki Layi w „Kwiecie Hawaii” P. Abrahama, Micaeli w operze „Carmen” J. Bizeta, Anny Kareniny w adaptacji teatralnej powieści L. Tołstoja do muzyki M. Zaryckiego.

RYSZARD WRÓBLEWSKI - tenor - jest absolwentem wydziału wokalno-aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w klasie  prof. Eugeniusza Sąsiadka. Artysta uczestniczył w licznych kursach wokalnych w Bayreuth i we Wrocławiu w ramach „Vratislavia Cantans”. W 1979 roku został laureatem Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury w Krynicy. Po uzyskaniu dyplomu w 1981 roku został zaangażowany jako solista do Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie debiutował w roli Eisensteina w „Zemście nietoperza” J. Straussa. Na scenie tej wykonywał również partie: Alfreda w „Trawiacie” G. Verdiego, Belmonta w „Uprowadzeniu z Seraju” W. A. Mozarta, Hrabiego Almavivy w „Cyruliku Sewilskim” G.Rossiniego.

ANNA BARAŃSKA – WRÓBLEWSKA - konferansjer -
z wykształcenia artysta - muzyk (altowiolistka), menedżer i animator kultury, pedagog - nauczyciel mianowany. Z zamiłowania - konferansjer, scenarzysta, reżyser koncertów oraz scenograf i kostiumolog. Producent koncertów, widowisk muzycznych i teatralnych. Pomysłodawca i realizator wielu cykli koncertów, m.in. „Romantyczna Scena Gwiazd”, „W Królestwie Muzyki”, „Wielkie Gwiazdy są wśród nas”, „Muzyczny Ogród Miłości”.

MACIEJ PRZESTRZELSKI - skrzypce - w 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marii Słubickiej - Podejko. W czasie studiów był koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej, z którą koncertował w kraju i za granicą z takimi artystami jak:  Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Jakowicz, Jean Pierre Rampall, Krzysztof Jabłoński, Piotr Anderszewski. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę w orkiestrze Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, gdzie jest drugim koncertmistrzem II skrzypiec. Uczestniczył w realizacjach operowych i koncertowych m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Jacka Kaspszyka, Grzegorza Nowaka, Placido Domingo, Jose Cura, Marca Minkowskiego. W wielu przedstawieniach operowych  występuje  na scenie jako skrzypek - solista.

MONIKA POLACZEK- PRZESTRZELSKA – fortepian - Artystka jest absolwentką studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej  im. Fr. Chopina w Warszawie w klasie prof.  Kazimierza Gierżoda i kameralistyki w klasie prof.  Mai Nosowskiej, a także  studiów dziennikarskich w Warsaw Journalism Center.

Jako pianistka specjalizująca się w muzyce wokalnej uczestniczyła w wielu kursach muzyki kameralnej. W latach 1996-2003 pracowała w  AMiFC na Wydziale Wokalnym jako pianista -korepetytor w klasach prof. Małgorzaty Marczewskiej, Ryszarda Cieśli, Jolanty Janucik, Urszuli Trawińskiej-Moroz (kurs wokalny dla studentów z Japonii), Ewy Iżykowskiej, Leonarda Andrzeja Mroza, Mikołaja Moroza.

Bilety:  grupowy - 40 zł  ulgowy - 45 zł  normalny - 50 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie kina Lot lub pod numerem tel. (81) 751 24 61, tel kom. 537 687 837