niedziela, 18 styczeń 2015 13:58

Łona i Webber

Łona i Webber to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz.

Niewątpliwie największym jak dotąd sukcesem szczecinian jest płyta “Cztery i pół”, wydana przez nich w 2011 r., we własnej wytwórni Dobrzewiesz.

            Łona, komentując kąśliwie acz subtelnie rzeczywistość swojego pokolenia, prezentuje nową w polskim hiphopie jakość wykorzystywania języka polskiego; Webber, operując dźwiękiem w sposób przemyślany i oszczędny, tworzy unikalne kompozycje utrzymane w duchu hiphopowym, nie pozbawione jednak elementów nowoczesnej elektroniki.

            Teledysk do “To nic nie znaczy”, drugiego singla z najnowszej płyty, w ciągu zaledwie kilku tygodni osiągnął imponujący wynik ponad miliona odsłon na portalu youtube.com.

 

 

            Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Poza ponad 300 koncertami w Polsce, duet odwiedził m.in. Wielką Brytanię, Czechy, Słowację czy Niemcy, wszędzie spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem. Twórczość Łony i Webbera zdobywa uznanie najróżniejszych środowisk, czego dowód stanowią liczne nominacje i nagrody.             Szczecinianie zostali wyróżnieni między innymi tytułem Artystów Roku przez portal Popkiller i magazyn Aktivist, zaś ich zeszłoroczna płyta uplasowała się na wysokich miejscach w rankingach najlepszych wydawnictw, prowadzonych przez Politykę, Przekrój i Gazetę Wyborczą.

           

Artyści zostali zaproszeni przez szczeciński Teatr Polski do współpracy przy inscenizacji “Balu manekinów” Brunona Jasieńskiego – Łona napisał teksty piosenek a Webber zajął się oprawą muzyczną tego spektaklu. 

 

Soundtrack, który był wprowadzeniem do spektaklu "Bal manekinów":

Na koncert zapraszają Miejski Ośrodek Kultury i Młodzieżowa Rada Miasta!

 

7.02 godz. 21.30

Centrum Kultury w Świdniku

Koncert poprzedzony będzie pokazem Zespołu Tańca Nowoczesnego

FUX

 

Bilety przedsprzedaż: grupowy - 20 zł, ulgowy - 25 zł, normalny - 30 zł

Bilety w dniu koncertu: grupowy - 25 zł, ulgowy - 30 zł normalny - 35 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów w kasie kina Lot

lub pod numerem tel. (81) 751 24 61, tel kom. 537 687 837

Czytany 2434 razy