czwartek, 14 maj 2015 10:20

Magdalena Smalara w Świdniku

31 maja godz. 16.30, sala widowiskowa Centrum Kultury.

Wstęp wolny

Magda Smalara w spektaklu "Kobieta do zjedzenia" opowie o jednej z największych naszych namiętności. Wprawdzie nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą, wprawdzie niektórym jest wszystko jedno, ale warto uświadomić sobie, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemalże metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach, bo aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera. Będzie o prawdziwym Pięknie, będzie zabawnie, lirycznie, taką przynajmniej mamy nadzieję. Na pewno nie będzie nudno. Jako główne danie - myśl w melodii podana w instrumentalnym sosie z dodatkiem kwiatu aranżacji. A co najlepsze klienci rachunek zapłacą przed, więc oszczędzi im los tej przykrej pointy każdej dobrej kolacji. Autorką kompozycji i aranżacji a także kierownikiem muzycznym tego recitalu jest Urszula Borkowska. Na koncercie w Świdniku Aktorce akompaniować będzie Tomek Filipczak. Program miał swoją premierę 12 sierpnia 2014r. w Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Magdalena Smalara w 2002 roku skończyła Akademię Teatralną w Warszawie. W 2001 roku jeszcze jako studentka AT otrzymała Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy w Konkursie na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej, organizowanym przez Fundację Okularnicy. W 2003 roku otrzymała Nagrodę im. Tadeusza Łomnickiego za wybitne osiągnięcia w dwa lata po ukończeniu studiów. Przez  kilka lat była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie, a obecnie na stałe współpracuję z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W 2003 roku w Sopocie odbyła się premiera jej pierwszego recitalu "Tekstylia"z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Kolejny recital "Kobieta do zjedzenia" miał także premierę w sopockim teatrze w 2014 r.

Tomasz Filipczak ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia w Kaliszu, w klasie fortepianu mgr Krystyny Bujakiewicz. oraz Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, w klasie Kompozycji i Aranżacji Katowickiej Akademii Muzycznej Andrzeja Zubka. Jest laureatem wyróżnienia X - ego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W latach 1996-1999 współpracował z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Kolejnym teatrem, z którym podjął współpracę był i do dzisiaj jest Teatr -  Studio Buffo, w którym pracuje jako pianista oraz współaranżer tamtejszych produkcji. Brał udział w wielu telewizyjnych programach i koncertach. m.in.: Wieczór z Jagielskim, „Europa Pa Pa” – finałowy koncert Festiwalu Sztuki Estradowej W-wa 2000. Był kierownikiem muzycznym wielu koncertów i programów telewizyjnych, m.in.: Sopocki Kabareton, Taniec z Gwiazdami V edycja, Przebojowa Noc (TVP 1). Jest członkiem zespołu Roberta Janowskiego oraz Janusza Radka.

bykasiachmurawww-1092
bykasiachmurawww-1060
bykasiachmurawww-1099
bykasiachmurawww-1160
bykasiachmurawww-1259
bykasiachmurawww-1272

Recital odbędzie się w ramach I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", dofinansowanego ze środków MKiDN.