poniedziałek, 19 październik 2015 06:57

Lubelska Federacja Bardów

Lubelska Federacja Bardów w koncercie „Nasze najlepsze”

11.12.2015r., godz. 20.00, sala kameralna Miejskiego Ośrodka Kultury

Koncert grany w pełnym składzie, w stu procentach odzwierciedlający największe dokonania grupy, z okresu całej, szesnastoletniej działalności.

Repertuar koncertu złożony jest z najgoręcej oklaskiwanych utworów, wybranych z całego dorobku grupy. Muzycznie budowany jest, z jednej strony, na motywach ludowych, przetworzonych przez muzyków LFB (Kare konie, Ataman); zaś z drugiej strony na motywach muzyki klasycznej(W rytmie bolera, Do kochanki).Teksty wychodzą najczęściej spod ręki członków zespołu (Raz na walcu, Zostaje Tania, Piosenka w sama porę) ale znaleźć można w repertuarze zespołu utwory klasyków polskiej poezji, (np. Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Józefa Czechowicza, Karola Wojtyły, Edwarda Stachury). Sposób prowadzenia koncertu i znaczna część repertuaru ma charakter kabaretowy. Występy LFB wyglądają najczęściej tak jak spotkania  w grupie przyjaciół, to znaczy, że nie ma ścisłego podziału na scenę i widownię; -mogą śpiewać wszyscy i najczęściej śpiewają. Przed koncertem Lubelskiej Federacji Bardów wystąpią także wyłonieni drogą przesłuchań świdniccy artyści.

Bilety:

w przedsprzedaży:  30 zł

w dniu koncertu: 35 zł (grupowy), 40 zł (ulgowy), 45 zł (normalny)

(kasa kina „Lot” czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 14.00 – 20.00)

Więcej informacji – kierownik Działu Centrum Kultury – Aneta Komsta (tel. 509 745 004)