Przeglądy filmowe

PRZEGLĄD FILMOWY

„TO WARTO ZOBACZYĆ”

KWIECIEŃ - MAJ 2017

 

1. JACKIE  18.04.17 godz. 19.15JACKIE

Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane Życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki.

 

 

 

 

 

2. MOONLIGHT 19.04.17 godz. 19.15MOONLIGHT

Ponadczasowa historia o związkach międzyludzkich i poszukiwaniu siebie. MOONLIGHT jest filmem o życiu młodego czarnego mężczyzny w jednej z gorszych dzielnic Miami, w której próbuje odnaleźć swoje miejsce.

 

 

 

 

 

 

3. PATERSON 20.04.17 godz. 19.15paterson

Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję, spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

 

 

 

 

 

 4. ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI 25.04.17 godz. 19.15 ŚWIATŁO

Bohater wojenny Tom Sherbourne przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel. Zakochani żyją tu szczęśliwie w rytmie przypływów i odpływów oceanu. Ich największym, niespełnionym pragnieniem jest dziecko…

 

 

 

 

 

 5. JA, OLGA HEPNAROVA 27.04.17 godz. 19.15JA, OLGA HEPNAROVA

Wtorek, 10 lipca 1973 roku. Praga, przystanek na alei Obrońców Pokoju. Kobieta, lat 22, będąca zawodowym kierowcą, wjechała ciężarówką model Praga RN w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. 8 osób zginęło, 12 zostało rannych. To nie był nieszczęśliwy wypadek. Działała z premedytacją. Chciała zabić jak najwięcej osób. Nie uciekała przed milicją. Nie broniła się na procesie. Była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci. Dwa dni przed swoim czynem napisała list. "Dlaczego to robię?

 

 

 

 6. MANCHESTER BY THE SEA 04.05.17 godz. 19.15 

MANCHESTER

Po śmierci starszego brata, Lee Chandler zaszokowany wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem, wraca w rodzinne okolice. Rzuca wszystko i przenosi się do Manchester-by-the-Sea, zmuszony zmierzyć się z wydarzeniami przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

 

 

 

 

 

 

 7. AŻ DO PIEKŁA 09.05.17 godz. 19.15AŻ DO PIEKŁA

Dwaj bracia – Toby – zdesperowany ojciec, szukający lepszego życia dla syna oraz Tanner - były skazaniec z wybuchowym charakterem, postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię.

 

 

 

 

 

 8. AMERYKAŃSKA SIELANKA   11.05.17 godz. 19.15 AMERYKAŃSKA SIELANKA

Seymour ma wszystko, co Ameryka lat 60-tych definiowała jako szczęście: piękną żonę Dawn, dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry. Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia.

 

 

 

 

 

 9. DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE 16.05.17godz. 19.15 DOBRZE SIĘ KŁAMIE

Siedmioro długoletnich przyjaciół spotyka się na kolacji. Dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania…

 

 

 

 

 

 10. LION. DROGA DO DOMU 18.05.17 godz. 19.15 LION

Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny.

 

 

KARNET NA WSZYSTKIE FILMY – 100,00

KARNET NA PIĘĆ DOWOLNIE WYBRANYCH FILMÓW – 60,00

BILETY NA POSZCZEGÓLNE FILMY – 18,00; 16,00; 12,00