Oferta edukacyjna

Lekcje w Strefie Historii

STREFA HISTORII SERDECZNIE ZAPRASZA NA ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE POŚWIĘCONE ŚWIDNICKIM TRADYCJOM LOTNICZYM I MOTORYZACYJNYM ORAZ ŻYCIU SPOŁECZNEMU. PRZYGOTOWALIŚMY DLA PAŃSTWA BLOKI TEMATYCZNE SKIEROWANE DO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH.

KLASY I – III:

Blok motocyklowy – Jednośladem na wycieczkę.

Dzieci zapoznają się z  budową motocykla, dowiedzą się co odróżnia motocykl od innych pojazdów i poznają historię motocykla WSK. W bloku wykorzystane zostaną pomoce w formie kolorowanek, puzzli, wycinanek oraz krótkich filmów i prezentacji multimedialnych. Niewątpliwą atrakcją będzie gra planszowa „Wyścig Wuesek” wyprodukowana na potrzeby strefy historii. Czas zajęć 70 minut.

Blok lotniczy – Mechaniczne ptaki i owady.

Dzieci dowiedzą się co lata w przyrodzie, poznają maszyny latające wytworzone przez człowieka, dowiedzą się co czyni Świdnik miastem lotniczym i zapoznają się z sylwetkami ludzi związanych ze świdnickimi tradycjami lotniczymi. Korzystać będą z pomocy w formie wyklejanek, prostych papierowych modeli oraz multimediów. Czas zajęć 70 minut.

KLASY IV – VI:

Blok motocyklowy – Przygoda z Wueską.

Dzieci poznają budowę motocykla i historię Wuesek, obejrzą zdjęcia z procesu produkcji i zapoznają się z fragmentami reportażu „Kultowa Wueska”. Podczas zajęć korzystać będą z multimedialnych pomocy dydaktycznych. Niewątpliwą atrakcją będzie gra planszowa „Wyścig Wuesek” wyprodukowana na potrzeby Strefy Historii. Czas zajęć 80 minut.

Blok lotniczy – W przestworzach.

Dzieci poznają lotnicze tradycje Świdnika (począwszy od Szkoły Pilotów L.O.P.P.) i sylwetki ludzi z nimi związanych, obejrzą fragmenty filmu z produkcji lotniczej w PZL Świdnik oraz dowiedzą się jak powstaje śmigłowiec i do jakich celów może być wykorzystywany. Uczniowie stworzą też samolot z papieru. Czas zajęć 80 minut.

KLASY GIMNAZJALNE I PONADGIMNAZJALNE:

Solidarność Świdnik na antenie!

Blok tematyczny zatytułowany „Solidarność Świdnik na antenie!” poświęcony jest sytuacji politycznej i gospodarczej Polski w latach 70. i 80., przyczynom wybuchu strajku w WSK PZL Świdnik, fenomenowi Świdnickich Spacerów oraz historii Radia Solidarność Świdnik. Podczas zajęć odbywa się również projekcja filmu w reżyserii Grzegorza Linkowskiego zatytułowanego „Hakerzy Solidarności”.

NA ZAJĘCIA PROSIMY ZAPISYWAĆ SIĘ TELEFONICZNIE LUB MAILOWO.
TEL. 603 644 806, 81 745 04 10
E-MAIL: karolfalenta@mok.swidnik.pl, justynakowalczyk@mok.swidnik.pl

Najmłodsi w Strefie Historii