Aktualności

AKTUALNOŚCI

Wyruszamy w Polskę z nowym spektaklem pt. „Głusi”. Młodsza grupa teatru zaprezentuje go podczas 35. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych „Centrum” w Łodzi, które trwać będą od 21 – 23.04.2017r.

Starsza grupa zespołu w dn. 19 – 21.05.2017r. pokaże natomiast widowisko „Wnętrze” na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Gorzowie Wielkopolskim, w którym biorą udział również teatry zawodowe.

 W tym roku zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

Poniedziałki

17.00 – 19.00 – grupa gimnazjalna

19.00 – 21.00 – grupa licealna

W programie zajęć m.in.:

ćwiczenia dykcyjne i oddechowe, zabawy i gry improwizacyjne, wyzwalanie ekspresji ciała i słowa, ćwiczenia na skupienie uwagi scenicznej, sceny dialogowe, elementarne zadania aktorskie, zajęcia z interpretacji tekstu, ćwiczenia w budowaniu postaci, wspólne tworzenie spektakli.

W repertuarze:

Spektakl „Głusi” (widowisko dla młodzieży i dorosłych)

Bohaterami widowiska są młodzi ludzie, których połączyła teatralna pasja. Akcja toczy się podczas ich uczestnictwa w próbie spektaklu, który wspólnie tworzą. Spektakl pokazuje relacje młodych ludzi z rodzicami, a także teatralną pasję odgrywanych przez aktorów postaci. Bohaterowie sztuki , buntują przeciwko otaczającej ich rzeczywistości, zakazom i nakazom, które ograniczają ich wolność. Walczą o swoje prawa do szczęścia oraz szacunek dla własnych zainteresowań i pasji. Mówią własnym językiem o problemach, które ich dotyczą.

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
muzyka: zespół, autorzy różni
obsada: Ewa Biała, Maja Biała, Julia Bartosiewicz, Zofia Gołaj, Aleksandra Gwarda, Katarzyna Misiak, Antola Sadło, Kinga Wojciechowska, Jagoda Żurek, Adam Fałdyga, Patryk Kwiatuszewski, Karol Mazurek, Karol Skwarczyński, Mateusz Wszelaki, Michał ZuchSpektakl „Wnętrze” (widowisko dla młodzieży i dorosłych)

Spektakl „Wnętrze” to kilka różnych historii o miłości,  prezentacją różnych sposobów jej postrzegania. To opowieść o jej wszechobecności, prostocie, pięknie, ale także o jej braku i bólu, jaki potrafi ze sobą nieść. 


scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
muzyka: Bartłomiej Abramowicz, Monika Kowalczyk, anonimowi twórcy ludowi
teksty piosenek: Katarzyna Marjasiewicz, Monika Kowalczyk
obsada: Paulina Dziachan, Sylwia Kośka, Monika Kowalczyk, Łucja Mucha, Anna Żurek,  Arkadiusz Klej, Maciej Piasecki