Strefa Historii

czwartek, 22 grudzień 2016 10:07

Życzymy Wesołych Świąt!

- to tytuł wystawy, którą od 19 grudnia można oglądać w salach Strefy Historii. Ponad 70 pocztówek, z motywami świątecznymi i noworocznymi, o różnej stylistyce, ale zawsze z załączonymi ciepłymi życzeniami, budzi emocje i wspomnienia. Zbiór powstał dzięki pasji Róży Witkowskiej, mieszkanki Świdnika, która zbiera te ulotne formy pamięci od wielu lat. Jako zwolenniczka przekazywana życzeń tak, by został trwały ślad, ma w swoich zbiorach setki kartek. Najstarszą, prezentowaną na wystawie, wydrukowano w 1972 roku, zaś najmłodsze są z 2014 roku. Do zbiorów dołączą kolejne, napływające  od początku grudnia, jak zwykle od rodziny, przyjaciół i znajomych. Na wystawie prezentowane są najciekawsze egzemplarze z pokaźnego zbioru pani Róży.

Świątecznym kartkom towarzyszy choinka, pięknie udekorowana ozdobami wykonanymi przez świdnickich przedszkolaków. Całość będzie można oglądać w Strefie Historii przy ul. Wyszyńskiego 17, do 31 stycznia.