Zajęcia edukacyjne

Gorąco zachęcamy wychowawców i ucznów do skorzystania z naszej oferty zajęć dydaktycznych, skierowanych do różnych grup wiekowych - od przedszkolaków do młodzieży szkół średnich. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z historią Świdnika i regionu. Poznają jego tradycje lotnicze, dowiedzą się o czasach świetności WSK PZL Świdnik, produkcji motocykli i śmigłowców, a także zdobędą wiedzę na temat wydarzeń związanych ze Świdnickim Lipcem i Świdnickimi Spacerami. Podczas spotkania, uczniowie obejrzą m.in. ciekawe filmy i setki archiwalnych fotografii, a także skorzystają z kiosków multimedialnych, których zawartość dodatkowo wzbogaci ich wiedzę. Na zajęcia prosimy zapisywać się poprzez kontakt telefoniczny pod nr 603 644 806 i 81 745 04 10. Osobą koordynującą i prowadzącą zajęcia jest Karol Falenta.

Program zajęć:
1. Zajęcia edukacyjne „Świdnicki lipiec 80” przeznaczone są dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół średnich. To część składowa projektu „Tu zaczęła się wolność!  – 35. rocznica Świdnickiego Lipca”, dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski, w ramach projektu Patriotyzm Jutra oraz z budżetu Gminy Miejskiej Świdnik. Podczas zajęć wykorzystana zostanie metoda dramy. Uczniowie będą mogli wcielić się w rolę strajkujących robotników oraz osób stojących „po drugiej stronie barykady”. Obejrzą także reportaż  „Świdnicki Lipiec – Pragnienie Wolności”, poznają historię lokalnych bohaterów, a na pamiątkę zabiorą do domów rocznicowy folder. 
Zajęcia "Świdnicki lipiec" prowadzone będą bezpłatnie do końca listopada. 
 

  

Projekt "Tu zaczęła się wolność! - 35. rocznica Świdnickiego Lipca" dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski, w ramach projektu Patriotyzm Jutra oraz budżetu Gminy Miejskiej Świdnik.