11. Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny Stroiki i Kartki Świąteczne

post
data publikacji: 23 maja 2017

07.12.2016

godz. 12:00

Organizator:

Bożonarodzeniowa atmosfera opanowała już na dobre Miejski Ośrodek Kultury, a to za sprawą setek świątecznych kartek i stroików. Wszystkie zostały zgłoszone do świątecznego konkursu. Jurorzy w minionym tygodniu wyłonili zwycięzców. Uroczyste wręczenie nagród zostało zaplanowane na najbliższy poniedziałek.
Życzenia świąteczne coraz rzadziej wysyłamy w postaci bożonarodzeniowych kartek. Stroiki najczęściej kupujemy w sklepach i kwiaciarniach. Okazuje się jednak, że w Świdniku nadal nie brakuje chętnych do wykonywania ręcznie zarówno kartek, jak i stroików. Na jedenasty już Miejski Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny zostało zgłoszonych ponad 420 prac. Wśród nich, oprócz kartek i tradycyjnych stroików, pojawiły się również bombki i inne dekoracje świąteczne.
Kilka dni temu wszystkie stroiki i kartki ocenili jurorzy: Marzena Bury, kustosz w Muzeum Wsi Lubelskiej i Agnieszka Zawadzka z Wydziału Artystycznego UMCS. „Zgłoszone do konkursu prace charakteryzują się bogactwem technik plastycznych i pomysłowością w podejściu do tematu Świąt Bożego Narodzenia. Należy docenić zaangażowanie nauczycieli i instruktorów w przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w konkursie” – napisały jurorki w uzasadnieniu swojego werdyktu.
Nadesłane prace będzie można już od poniedziałku, od godz. 12.00, oglądać w galerii „Za szybą” w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Razem z otwarciem ekspozycji odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.

do pobrania

PlikOpisWielkość plikuPobrania
pdf Protokół stroiki 20163 MB655