13. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej “Jesień z poezją”

post
data publikacji: 21 kwietnia 2017

20.10.2012

godz. 16:00

Organizator:

20 października 2012 w Świdniku już po raz trzynasty odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Literackiej „Jesień z poezją”. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury. Festiwal jest imprezą ogólnopolską mającą na celu propagowanie piosenki literackiej, inspirację młodych talentów do poszukiwań artystycznych w dziedzinie poezji i muzyki, a także konfrontację dokonań twórczych.

Do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się kilkunastu uczestników z różnych części naszego kraju – soliści oraz zespoły muzyczne. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury wybrało wykonawców, którzy już za kolka dni zaprezentują się na świdnickiej scenie. Podczas festiwalu zostaną przyznane nominacje do 49 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, IX edycji Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu oraz do XL Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się 20.10.2012 o godz. 15.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku (ul. kard. Stef. Wyszyńskiego 14). Zmagania młodych artystów oceniać będą: Teresa Drozda – polska dziennikarka radiowa, poetka, autorka niekomercyjnego serwisu internetowego poświęconego piosence literackiej Strefa Piosenki, prof. Jan Poprawa – polski historyk, publicysta i krytyk muzyczny oraz dr Krzysztof Stachyra – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, wykładowca UMCS na wydziale artystycznym, muzyk.

Konkursem towarzyszącym tegorocznej edycji „Jesieni z poezją” będzie konkurs na najlepszą interpretację utworu Marcina Różyckiego. Na wszystkie przesłuchania konkursowe wstęp wolny.

Gwiazdą tegorocznej „Jesieni z poezją” będzie Lubelska Federacja Bardów. Grupa wystąpi z nowym programem „Stachura – Poematy”, którego koncert premierowy odbył się 02.09.2012 w programie III Polskiego Radia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Koncert odbędzie się o godz. 20.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie MOK w godz. 08.00 – 16.00 lub przed koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

 

Skip to content