Koncert Trio – Ścierański, Raduli, Kuczyński

post
data publikacji: 04 czerwca 2024

05.06.2024

Zaułek Poetów

godz. 18:00

Wstęp wolny.
Organizator: Biblioteka

Marek Raduli Trio wystąpi w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego „Sztuka aktywna – spotkania z kulturą w bibliotece” 5 czerwca o godzinie 18 w Zaułku Poetów.

 

Marek Raduli gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent. Popularność zyskał dzięki współpracy z takimi zespołami jak Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Tadeusz Nalepa. W 1996 roku nagrał solowy album Meksykański Symbol Szczęścia, a rok później czytelnicy czasopisma Gitara i Bas uznali go gitarzystą roku. Po zakończonej współpracy z Budką Suflera w 2002 r. założył grupę Raduli SQUAD z udziałem wybitnych muzyków takich jak Adam Bałdych, Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak, Tomasz Łosowski.

 

 

Krzysztof Ścierański znakomity muzyk, kompozytor, mistrz gry na gitarze basowej i legenda polskiego jazzu. Jego charakterystyczny bas słychać na ponad 150 płytach. Genialny artysta-samouk. Muzyka Krzysztofa Ścierańskiego to mieszanka kilku barw. Wśród nich jazzu, fusion, wpływów afrykańskich i latynoamerykańskich, plus rocka i bluesa. “Jazz, Rock i Święty Spokój” to zarówno doskonale już znane odbiorcom muzyczne DNA artysty, jak i pewna domieszka czegoś zaskakującego.

 

 

Przemysław Kuczyński muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej i trash-metalowej, zarówno na koncertach, jak i studyjnie (jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach). Na co dzień gra z największymi nazwiskami w naszym kraju (m.in. Ścierański, Raduli, Maseli). Ma również na swym koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowi Lars Danielsson i Mike Stern. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla „Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2011 roku”. Wcześniej nominowany także do Oskara Jazzowego w kategorii „Łódzki Muzyk Jazzowy 2006”, a w 2014 r. do Nagrody Eugeniusza w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych portalu „Beat It” & magazynu „Perkusista” w kategorii Perkusista Jazz/Fusion. W 2017 r. zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu „Perkusista”.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego  sprawuje Marcin Dmowski- Burmistrz Świdnika.

 

Adres e-mail: wypozyczalnia@bibliotekaswidnik.pl

 

Telefon kontaktowy: 512 777 553

Skip to content