39. rocznica Świdnickich Spacerów

post
data publikacji: 01 lutego 2021

05.02.2021

godz. 19:00

Organizator:

Zbliża się 39. rocznica Świdnickich Spacerów. Dostosowując się do sytuacji epidemiologicznej, w dniu 5 lutego 20121 roku, w przestrzeni miejskiej zostanie upamiętniony pokojowy protest świdniczan z 1982 roku. Zachęcamy mieszkańców miasta do indywidualnego odwiedzenia miejsca pamięci na placu przy fontannie w godzinach 19.00-20.00, przejścia ul. Niepodległości w kierunku Centrum Kultury oraz wizyty w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Anny Kamieńskiej,  gdzie zostanie zaprezentowana  wystawa zdjęć z poprzednich  edycji obchodów pt. “Świdniczanie niezłomni : Świdnickie spacery”.

Z racji panujących obostrzeń i wprowadzonych ograniczeń część obchodów zmuszeni jesteśmy przenieść do Internetu. Od 5 do 14 lutego na portalu społecznościowym Strefy Historii prezentowane będą materiały fotograficzne z obchodów, filmy oraz inne wydarzenia artystyczne, których tematem były Świdnickie Spacery.

By ułatwić dotarcie do wiedzy o  minionych wydarzeniach, udostępniamy link do Portalu Świdnicki Lipiec www.swidnickilipiec.pl, na którym znajduje się zakładka poświęcona Świdnickim Spacerom (https://swidnickilipiec.pl/swidnickie-spacery/).

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świdnik, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej oraz Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek Sp. z o.o. .

Skip to content