4. Międzynarodowe Zawody Spadochronowe

post
data publikacji: 05 kwietnia 2017

16.05.2009

godz. 12:00

Organizator:

Już po raz czwarty najlepsi spadochroniarze z Polski i Ukrainy spotkali się w Świdniku, żeby rywalizować o najlepszy wynik w celności lądowania do wyznaczonego punktu. Z powodu zapowiadanej złej pogody wszystkie konkurencje rozegrano jednego dnia, w sobotę. W niedziele pomimo oczekiwania na sprzyjające warunki atmosferyczne do wykonywania skoków, konkurencję odwołano z uwagi na bezpieczeństwo zawodników.

Zawodnicy wyskakiwali na wysokości 1000 m z popularnego “Antka” – samolotu transportowego AN2, który przyleciał z Aeroklubu Krakowskiego, a jeden skok z motolotni wykonał Karol Koźbiel (ZPS Mielec).

Za zadanie mieli trafić precyzyjnie w 3-centymetrowe centro na czarnym krążku ułożonym na żółłtym materacu.W tym roku najlepszym okazał się Rafał Zgierski, lublinianin – żołnierz zawodowy 16 Batalionu Desantowo – Szturmowego, reprezentant Wojskowego Klubu Sportowego ,,Wawel” z Krakowa z wynikiem 0,03 cm, drugie miejsce wyskakał Nalepa Andrzej-ZPS Wrocław 0,06 cm, trzecim okazał się Mach Jan-ZPS Kraków, jego wynik to 0,14cm.

W klasyfikacji drużynowej
1. ZPS Lublin
2. ZPS Wrocław
3. ZPS Kielce

Na IV Międzynarodowych Zawodach Spadochronowych Świdnik 2009 rywalizowali ze sobą skoczkowie z klubów wojskowych i policyjnych, przedstawiciele Straży Granicznej, aeroklubów regionalnych oraz goście zagraniczni z Ukrainy reprezentanci Aeroklubu Dostaf Równe. w zawodach uczestniczyło 22 spadochroniarzy z Lublina, Krakowa, Kielc, Mielca, Szczecina, Zamościa i Równego, grono zawodników uświetniła swoją obecnością jednana tych zawodach kobieta – Agata Laszczyńska.

Skoki nagradzali brawami licznie zgromadzeni entuzjaści spadochroniarstwa.