Spektakl „Kłamstwo” – styczeń 2021

post
data publikacji: 20 lutego 2020

20.10.2020

sala widowiskowa

godz. 17:15

grupowy - 60,00 zł, ulgowy – 65,00 zł, normalny – 70,00 zł.

UWAGA!

Informujemy, że spektakl „Kłamstwo” zostaje przełożony na styczeń 2021 roku. Zakupione bilety zachowują swoją ważność. Istnieje także możliwość zwrotu zakupionych już biletów w kasie kina Lot.

 

UWAGA!!!

Dwa spektakle „Kłamstwo”

Godz. 17.15 oraz 19.00

Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Autor wie sporo o związkach damsko-męskich. Ktoś mógłby powiedzieć, a kto nie wie? On jednak umiejętnie i prowokacyjnie przełożył to na słowa… Słowa, które tną. Jak brzytwa. A tonący?… No właśnie.
To niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów.

Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział : „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”. A żeby się nauczyć, sztukę tę należy koniecznie zobaczyć! Wstęp wyłącznie w parach. Trójkąty dopuszczalne w wyjątkowych sytuacjach ”
Weredyzm w związku jest gorszy od chorób wenerycznych”- mawiał Woody Allen.
Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował ową kwestię zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych… kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem”.
Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: ” Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz. W PÓŁ NA PÓŁ pytaliśmy za Gogolem, z kogo się śmiejecie? tu, kogo okłamujecie? Czyżby innych? Jeżeli lubicie niewygodne pytania i wygodne odpowiedzi, czy… odwrotnie, do zobaczenia… u Was”
W Świdniku wystąpią: Joanna Liszowska, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Piotr Szwedes.
Reżyseria: Wojciech Malajkat

Rezerwacji można dokonywać do 25.09.2020.

Tel. (81) 468 67 80, 500 348 939

Ewa Jaśkowiak – 516 055 921

Bilety zakupione z terminem kwietniowym zachowują ważność.