9. Spotkania Teatrów Ulicznych

post
data publikacji: 19 kwietnia 2017

23.08.2014

godz. 18:00

Organizator:

 

W dniach 23-24 sierpnia 2014 r. już po raz dziewiąty odbędą się Spotkania Teatrów Ulicznych.  Na dwa dni plac Konstytucji 3 maja zamieni się w teatralną scenę, na której wystąpią:

Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry, wrocławski Teatr Formy oraz poznański Teatr Fuzja. Teatry zaprezentują zarówno spektakle dla dzieci, jak i dla widzów dorosłych. Oprócz spektakli, w tych dniach dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty teatralne, plastyczne oraz wiele niespodzianek. 22 sierpnia zapraszamy do muszli koncertowej przy MCUS na plenerowe kino familijne.

 

23 sierpnia (sobota)

 

Godz. 18.00 – Teatr Rozrywki Trójkąt „Wyspa piratów” (Zielona Góra), spektakl familijny

Spektakl pt. „Wyspa piratów” to opowieść o trzech kapitanach pirackich statków, Czarnobrodym, Rudobrodym i Siwobrodym,  którzy zrządzeniem losu spotykają się na małej wysepce. Zaczyna się między nimi rywalizacja o dominację na wyspie, a narzędziem współzawodnictwa stają się fantastyczne „morskie opowieści” snute przez wszystkich. Oprócz nich na wyspie mieszka Piętaszek, tubylec, który nieco miesza im szyki.

Występują: Artur Beling, Beata Beling, Mariusz Wasiewski, Ludwik Schiller

 

Godz. 21.00 – Teatr Formy „Babel” (Wrocław)

Spektakl dotyczy – może najbardziej niezwykłego dzieła w historii architektury – wieży Babel. Biblijna budowla jest bowiem – wedle intencji twórców – metaforyczną figurą odwołującą się do odwiecznego tematu komunikacji międzyludzkiej. Aktorzy na oczach widza budują gigantyczną wieżę, konstrukcję, po której poruszają się w trakcie widowiska. Na spektakl składają się wyrwane motywy z życia różnych ludzi z zachowaniem nielinearnej narracji.

 

„Myślę, że jest to metafora współczesnego człowieka. Dotyczy braku porozumienia i kontaktu. Ponieważ ludzie porozumiewają się między sobą z różnych płaszczyzn… nie tylko kulturowych, ale również ekonomicznych… z tego powodu wynikają nieporozumienia.

To oczywiście ujęcie bardzo ogólne. Mnie zaś interesuje dramat pojedynczego człowieka. Każdy z nas, aktorów, mówi w tym spektaklu o sobie, o problemach, które są blisko nas.

To jest to, co w tym spektaklu próbuję uchwycić, w ruchu…”

Józef Markocki

 

Występują: Barbara Chodorowicz, Michał Dawidowicz, Jan Kochanowski, Józef Markocki, Joanna Zabuska-Markocka

Reżyseria: Józef Markocki

 

 

24 sierpnia (niedziela)

 

Godz. 18. 00 – Teatr Fuzja „Odkrywcy” (Poznań), spektakl familijny

Spektakl zabiera wszystkich najmłodszych w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i… kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie będą się bawić, lecz również dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

Występują: Anna Rozmianiec, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Artur Sosen Klimaszewski

 

Godz. 21.00 – Teatr Fuzja  „Alicja” (Poznań)

Paradoksem czystego stawania się, zdolnego do wymknięcia się teraźniejszości jest nieskończona tożsamość. Nieskończona tożsamość dwóch jednoczesnych kierunków i sensów: przyszłości i przeszłości, wczoraj i nazajutrz, mniej i więcej, aktywności i bierności, przyczyny i skutku. Przekroczenie rośnięcia i zmniejszania się… w którą stronę?!…

W rzeczywistości eliksir działa w obie strony jednocześnie. A poza tym, to Alicja jak zawsze goni króliczka. Oj! tych króliczków jest jakoś więcej… Ściąć ich wszystkich! Obciąć głowy! Skrócić te królicze mowy. Gąsienice na stół podać. Na kapelusz miarę wziąć. I Alicję ugotować! Talia kart wypada z rąk!

Reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec

Występują: Joanna Janicka, Agnieszka Mikulska, Alicja Zygadlewicz, Anna Rozmianiec, Michał Kozłowski, Jakub Woźniak, Rafał Orłowicz, Piotr Wojtyniak, Filip Kwiatkowski