Zlot 2016

post
autor: sh data publikacji: 24 maja 2017 kategoria: Zlot Motocykli WSK i innych,Zloty ubiegłe

 

IX OGÓLNOPOLSKI ZLOT MOTOCYKLI WSK I INNYCH ŚWIDNIK 2016

Paradą motocykli ulicami Świdnika rozpoczął się w sobotę 27 sierpnia 2016 roku, dwudniowy,  IX Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych. O godz. 16.15 symboliczne klucze do miasta wręczył  uczestnikom zlotu burmistrz Waldemar Jakson. Chwilę później zlotowicze zostali uwiecznieni na grupowym zdjęciu. Następnie, ul. Niepodległości, al. Lotników Polskich, gen. T. Góry i Sportową motocykliści wrócili na lotnisko trawiaste. 

Na kolejną imprezę związaną z kultową Wueską produkowaną a Świdniku, ściągnęli pasjonaci motocykli z całej Polski.  Zlot dedykowany  marce, która zmotoryzowała Polskę epoki PRL-u,  przyciągnął uwagę nie tylko zwolenników jednośladów z tego okresu. Pytani o to, co takiego tkwi w motocyklach, uczestnicy zlotu najczęściej wskazywali  na  doświadczenia rodzinne – ojciec, wuj lub brat jeździli, więc oni także jeżdżą. Także na odnowionych, uratowanych od zagłady Wueskach.

O miłości i pasji do starych motocykli świadczy fakt rozrastania się grupy remontujących te maszyny . Szykowane na zlot, świetnie prezentowały się z nowym lakierem, odświeżonym chromem czy nowymi oponami. Jak tłumaczyli organizatorzy, zlotowi przyświecała  idea przywrócenia polskiej tradycji motocyklowej,  której ogromna część wiąże się z WSK-ą i Świdnikiem.  To właśnie tu, w latach 1954 – 1985, wyprodukowano ponad 2 miliony kultowych jednośladów.

Podczas tegorocznego zlotu były pokazy sprawnościowe, spotkanie z Anią Jackowską pod nazwą „Dookoła świata z kobietą na motocyklu”, pokaz stuntu motocyklowego grupy Frantic Riders Squad,  hamownia motocyklowa i symulator jazdy na kole. Wymieniano się doświadczeniami i częściami w ramach giełdy staroci, a dla najmłodszych były krótkie przejażdżki.  Odbył się także sobotni, wieczorny koncert. Na scenie wystąpili: Guitar Force, Czarny Ziutek z Killerami oraz MPO.

 

« z 2 »