Premiera Spektaklu ,,Głusi” Teatru Puk – Puk

post
data publikacji: 19 maja 2017

22.05.2017

godz. 17:30

Organizator:

Długo wyczekiwany, długo przygotowywany spektakl młodszej grupy zespołu jest już gotowy! Przedstawienie, o którym mowa zaistniało już z sukcesami na kilku festiwalach (grupa za widowisko zdobyła m. in. II nagrodę na 35. Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych w Łodzi), ale zespół nie miał jeszcze możliwości zaproszenia świdniczan do jego obejrzenia. Wreszcie nadeszła ta chwila.

Premierze będzie towarzyszyła zbiórka na rzecz chorującego na nowotwór Jasia Karwowskiego.

Bohaterami widowiska są młodzi ludzie, których połączyła teatralna pasja. Akcja toczy się podczas ich uczestnictwa w próbie spektaklu, który wspólnie tworzą. Spektakl pokazuje relacje młodych ludzi z rodzicami, a także teatralną pasję odgrywanych przez aktorów postaci. Bohaterowie sztuki , buntują przeciwko otaczającej ich rzeczywistości, zakazom i nakazom, które ograniczają ich wolność. Walczą o swoje prawa do szczęścia oraz szacunek dla własnych zainteresowań i pasji. Mówią własnym językiem o problemach, które ich dotyczą.

scenariusz i reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
muzyka: zespół, autorzy różni
obsada: Ewa Biała, Maja Biała, Julia Bartosiewicz, Zofia Gołaj, Aleksandra Gwarda, Katarzyna Misiak, Antola Sadło, Kinga Wojciechowska, Jagoda Żurek, Adam Fałdyga, Patryk Kwiatuszewski, Karol Mazurek, Karol Skwarczyński, Mateusz Wszelaki, Michał Zuch.