Koncert pt. “Śladami Grechuty”

post
data publikacji: 27 sierpnia 2019

28.09.2019

godz. 19:00

Organizator:

Zapraszamy na koncert zespołu PLATEAU – TWÓRCÓW “PROJEKTU GRECHUTA”!

Słyną z fenomenalnych koncertów, których zagrali już ponad 750! Twórcy bestsellerowego albumu “Projekt Grechuta” (z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów “Niebezpiecznie piękny świt”, “Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim – zespół który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez!

Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii.  Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach… występy Plateau z reguły są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także… piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Występowali zarówno na otwarciu Przystanku Woodstock (dla pół miliona osób!) jak i w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i legendarnej “Piwnicy Pod Baranami”. Mają na koncie 5 płyt. Współpracowali z nimi tacy artyści jak: Martyna Jakubowicz, Renata Przemyk, Marek Jackowski, Wojciech Waglewski, Adam Nowak (Raz Dwa Trzy) czy Lech Janerka.

Tym razem wystąpią oprócz materiału autorskiego z własnymi i niepowtarzalnymi wersjami utworów Marka Grechuty oraz Marka Jackowskiego – założyciela legendarnego Maanam, który występował z Plateau przez ostatnie 2,5 roku swojego życia.

To trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo!

Skład zespołu:

Michał Szulim – wokal, teksty, gitara

Karol Kowalczyk – gitary, ukulele

Marcin Lizak – bas, gitary, akordeon, piła

 

Uwaga! Po koncercie będzie możliwość zakupu płyty zespołu oraz książki autorstwa wokalisty Plateau w promocyjnych cenach.