Polskie lotnictwo w fotografii

post
data publikacji: 26 kwietnia 2017

28.08.2013

godz. 14:00

Organizator:

Wystawa Alberta Osińskiego z okazji 95-lecia Lotnictwa Polskiego.

Wszyscy piloci oddają się swojemu zajęciu z równie wielkim oddaniem i pasją.  To one zainspirowały fotografa Alberta Osińskiego i Kagero Publishing do zorganizowania wystawy fotograficznej z okazji Święta Lotnictwa Polskiego obchodzonego jest w rocznicę zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w 1932 r. Wystawa poświęcona jest polskiemu lotnictwu cywilnemu i wojskowemu, obejmuje zdjęcia z lat 2008-2012.  Fotografie zostały wykonane w różnych miejscach: na pokazach lotniczych, w bazach lotnictwa wojskowego oraz na lotniskach aeroklubowych, gdzie Pan Osiński  był zawsze mile przyjmowany i znajdował wsparcie swojego hobby.

Jestem miłośnikiem lotnictwa od dzieciństwa. Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się od modelarstwa – dzięki tej pasji narodziła się nowa – fotografowanie samolotów. Na początku sprzętem analogowym, aby wraz ze wzrostem umiejętności i dążeniem do poprawy jakości zdjęć przejść na coraz lepsze lustrzanki cyfrowe. Realizując swoje zainteresowanie fotografią lotniczą biorę udział w wielu wydarzeniach branżowych w całej Polsce m. in. zawodach lotniczych, ćwiczeniach wojskowych czy pokazach lotniczych. Odwiedzam również zakłady lotnicze. Wyjeżdżam na zagraniczne pokazy lotnicze w których udział biorą również nasi piloci. Dzięki współpracy z Kagero Publishing moje fotografie mogą ukazywać się w magazynach „Armia” oraz „Aero”.

Kagero Publishing Sp. z o. o. – jest ogólnopolskim wydawcą siedmiu magazynów o tematyce militarno-wojskowej, m. in. Magazynu Lotniczego „Aero”, w którym publikuje artykuły traktujące o historycznym lotnictwie wojskowym. Firma od początku swego istnienia wspiera imprezy lotnicze i modelarskie w całej Polsce, w tym roku była jednym z patronów pokazów lotniczych Air Show 2013 w Radomiu.