Maria Majka Zuzańska online

post
data publikacji: 24 czerwca 2020

22.06.2020

wystawa online

godz. 10:00

Wirtualna Galeria „Za Szybą” przedstawia – malarstwo akrylowe Marii Majki Zuzańskiej związanej wieloletnią współpracą z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku . W zaprezentowanym dziś nurcie jej twórczości dominuje temat „Martwe natury kwiatami ożywione”.
Malarstwo to najistotniejszy dla Majki obszar artystycznej wypowiedzi. Eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi: malarstwem na jedwabiu, szkle, batikiem, malarstwem olejnym, akwarelowym oraz akrylowym doświadcza wielu ciekawych wrażeń i zdobywa wciąż nowe pomysły na realizację siebie. Jej martwe natury wyróżniają się indywidualną paletą kolorystyczną oraz charakterystyczną tylko dla niej plamą i kreską. 

Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Mieszka i tworzy w Łęcznej.
Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, jest Prezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.
Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą, ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Wystawa Online

Wirtualna Galeria "Za Szybą" przedstawia – 𝗺𝗮𝗹𝗮𝗿𝘀𝘁𝘄𝗼 𝗮𝗸𝗿𝘆𝗹𝗼𝘄𝗲 Marii Majki Zuzańskiej związanej wieloletnią współpracą z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku . W zaprezentowanym dziś nurcie jej twórczości dominuje temat "Martwe natury kwiatami ożywione" 🌼🌸Malarstwo to najistotniejszy dla Majki obszar artystycznej wypowiedzi. Eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi: malarstwem na jedwabiu, szkle, batikiem, malarstwem olejnym, akwarelowym oraz akrylowym doświadcza wielu ciekawych wrażeń i zdobywa wciąż nowe pomysły na realizację siebie🖌. Jej martwe natury wyróżniają się indywidualną paletą kolorystyczną oraz charakterystyczną tylko dla niej plamą i kreską. 🎨Jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Mieszka i tworzy w Łęcznej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, jest Prezesem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.🤝Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich w kraju i za granicą, ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych.🖼

Opublikowany przez MOK w Świdniku Poniedziałek, 22 czerwca 2020