Fotorelacja z wycieczki do Centrum Nauki Kopernik

post
autor: sh data publikacji: 25 kwietnia 2017 kategoria: 2013-2016 Archiwum SH

3 kwietnia odbyła się wycieczka do warszawskiego Centrum Nauki „Kopernik” zorganizowana przez Strefę Historii. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wyjazdu.
W wycieczce wzięło udział 40 osób ze Świdnika i okolic. Na wszystkich wrażenie zrobił przede wszystkim ogrom Centrum i ilość eksponatów udostępnionych dla zwiedzających. Uczestnicy wyjazdu, zwiedzili szereg interaktywnych wystaw, wzięli udział w rozmaitych doświadczeniach naukowych, a nawet na chwilę wcielili się w rolę detektywów rozwiązujących zagadki kryminalne. Na tych, którym nie straszna była kolejka, czekali również mechaniczni aktorzy z Teatru Robotycznego oraz elektryzujący Teatr Wysokich Napięć, a pasjonaci kosmosu zwiedzili także wystawę w Planetarium.
– Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Kopernik jest miejscem, do którego na pewno zechcemy jeszcze wrócić – mówi Karol Falenta ze Strefy Historii.
Kolejna wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu. Wszelkie informacje będą pojawiać się na łamach Głosu Świdnika oraz portalach społecznościowych Strefy Historii i portalu www.swidnik.pl.